Domů » Bleskovky » Eldar Murtazin: Operační systém Tizen je mrtvý, Samsung údajně ukončil vývoj

Eldar Murtazin: Operační systém Tizen je mrtvý, Samsung údajně ukončil vývoj

Známý ruský publicista a spekulátor s dobrými zdroji, Eldar Murtazin, se nechal na Twitteru slyšet o tom, že Samsung zařízl vývoj operačního systému Tizen. Představení prvního zařízení s kódovým označením Redwood bylo původně očekáváno již na tento kvartál. Nedávno ale internetem prolétla zpráva o zpoždění vývoje, díky kterému by se měla novinka dostat na trhy až koncem roku.

Podle Murtazina se ale o žádné zpoždění nejedná a jihokorejský výrobce, který na Tizenu spolupracuje z velké části s Intelem, se zkrátka rozhodl jít jinou cestou. Bližší informace sice nejsou známy, investice a úsilí vložené do vývoje systému by ale každopádně neměly přijít na zmar. Samsung je prý hodla zúročit ve svých nadcházejících zařízeních, kde poslouží k různým vylepšením nad rámec základního systému Android.

Miroslav Havlíček

3 komentářů

 1. No, abych řekl pravdu, tak jsem si ani nikdy nemyslel že by Tizen mohl někdy být konkurence schopný, a i kdyby, tak dřív nebo později by stejně do dopadl jako Bada ! A tím nechci říct že by Bada byla špatná, to v žádném případě ! Samsung jí totiž tenkrát zaříznul úplně sám !

  • Protože v dnešní době to není o tom, jak je systém dobrý či ne, ale o tom, kdo za ním stojí, kdo ho podporuje a kdo ho tlačí.

   Jak dopadlo Meego…

  • Meego nedopadlo hlavně díky Elopovi a plánu Nokie přejít na WP. Taky je známo, že i přes zaříznutí Meego se N9 celkem dařilo. Co se týče samotného Meego, počkal bych na Jolla a jejich Sailfish, ikdyž to budou mít těžké.

   Samsung je prostě velká korporace. Ti si klidně zaříznou celý projekt, aniž by nějak moc krváceli, nakonec to udělali už s Badou. Tady se trochu divím Intelu, ti jsou pro mě v této oblasti dost nečitelní. Intel byl přece už u Meego (spojení Maemo a MobLinu), teď se přidali k Tizenu, a zase to asi nedopadne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).