Domů » Bleskovky » Eldar Murtazin: Microsoft prý nabídl Samsungu miliardový příspěvek na telefony s Windows Phone

Eldar Murtazin: Microsoft prý nabídl Samsungu miliardový příspěvek na telefony s Windows Phone

Známý ruský novinář a informační spekulant Eldar Murtazin se v uplynulém týdnu skutečně činil. Kromě přinejmenším kontroverzní zprávy týkající se budoucnosti uživatelského rozhraní „Metro” ve Windows Phone 9 zveřejnil ještě jednu zajímavou informaci. Microsoft podle ní nabídl Samsungu příspěvek ve výši jedné miliardy dolarů, když bude jihokorejský gigant nadále vyrábět telefony s operačním systémem Windows Phone.

 

Ačkoliv se zatím jedná jen o nepodloženou spekulaci, nebyl by to první případ, kdy Microsoft finančně podpoří rozšiřování svého mobilního systému. Už v minulosti podobným způsobem motivoval finskou Nokii, které platil 250 milionů dolarů za čtvrtletí. Nutno zároveň podotknout, že se mu tato investice bohatě vrátila. V březnu 2013 totiž Nokia odhalila, že do vypršení této smlouvy ještě musí do Redmondu poslat asi 650 milionů za licenční poplatky, čímž vyplacenou podporu překoná. Zároveň je třeba zmínit zásluhy, které má finský výrobce na rozšiřování a rostoucím podílu platformy, především pak na starém kontinentu.

I kdyby se ale tato zpráva potvrdila jako pravdivá a Microsoft skutečně poslal do Jižní Koreje podobnou nabídku, nikde není psáno, že ji Samsung přijme. Sám totiž v současnosti vládne světovému mobilnímu trhu díky široké škále zařízení s Androidem, nemluvě o plánech na prosazení vlastního operačního systému Tizen. A ačkoliv už v minulosti představil několik zařízení s Windows Phone 7 a 8, zatím to nevypadá, že by chtěl této platformě nadále věnovat svoji pozornost.

To už ale po vzoru Murtazina zabíháme do oblasti odvážných spekulaci. Žádná z firem se totiž pochopitelně k tomuto tématu nijak nevyjádřila. My budeme každopádně rádi za váš názor na celou záležitost v diskuzi pod článkem.

Miroslav Havlíček

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments