Easy Phone Launcher: Otestujte nové prostředí pro telefony s Androidem od českého autora

Náš kolega a autor celé řady článků o programování zde na SmartManii včera uvolnil první beta verzi své aplikace Easy Phone. Jak už název napovídá, jedná se jednoduché uživatelské prostředí pro telefony s Androidem, které je určené především pro seniory a osoby s horším zrakem. Tomáš na prostředí pracuje od května loňského roku a byl by moc rád, kdybyste mu pomohli s otestováním a případně mu poskytli zpětnou vazbu.

Pokud se chcete zapojit do beta testu, přihlaste se do této skupiny na Google+. Jakmile vám bude schválen přístup, budete si moci z Google Play stáhnout testovací verzi. Ta funguje na všech telefonech s Androidem 2.3 a vyšší. Rozhraní Easy Phone Launcheru je orientované hlavně na volání, posílání SMS a další základní funkce. Umožňuje například jednoduše spouštět fotoaparát nebo jiné oblíbené aplikace. Vše je plně animované a krásně poloprůhledné, virtuální tlačítka mají hmatovou odezvu. Je možné se přepnout na světlé a tmavé barevné téma.

Některé funkce ještě nejsou dokončené (například nejsou hotové notifikace na novou SMS, mazání kontaktů, nebo výběr jiné klávesnice), také některé věci ještě úplně nefungují na nejnovějším Androidu 4.4 (příjem SMS, nebo obrázky u kontaktů), nicméně Tomáš na vývoji usilovně pracuje a i vaše zpětná vazba mu pomůže s dalším vývojem. Další informace o projektu najdete na jeho oficiálních webových stránkách.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

9 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  A proč to nemá v češtině? To je pro seniory ta angličtina lépe čitelná? :-)

 2. Dan (neregistrovaný)

  Nechci se vývojáře nijak dotknout, ale toto rozhodně NE. Je to hodně velký krok zpět. To prostředí je hooodně amaterské. Sorry.

  • Rex (neregistrovaný)

   xD
   „Proti blbosti i bohové bojují marně“ Jan Werich

  • DAN (neregistrovaný)

   Ano, přiznávám, jsem blbec! Prvně jsem si přečetl jen nadpis a spustil video, proto ten komentář výše. Až teď jsem si přečetl článek a pochopil. Omlouvám se za výše napsaný nesmyslný komentář.

  • Tomáš Slavíček (neregistrovaný)

   Zdravím, díky za názor. Video je ze starší verze aplikace, teď už tam několik věcí vypadá jinak. Na telefonu je prostředí velmi svižné a vypadá dobře. Co se vám tam nezdálo?

 3. Pavel (neregistrovaný)

  Dobry den, musi byt telefon rootnuty ?

 4. Tomáš Slavíček (neregistrovaný)

  Easy Phone se nyní jmenuje KoalaPhone! Informace a odkaz ke stažení: [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *