Domů » Články » EaseUS MobiSaver: Obnova smazaných dat ze smartphonu snadno a rychle (recenze)

EaseUS MobiSaver: Obnova smazaných dat ze smartphonu snadno a rychle (recenze)

Zálohování dat bohužel většinou není věnována patřičná pozornost. Občas se zkrátka stane, že si omylem smažete nějaký soubor, který následně nutně potřebujete.

Výrobci se nám snaží pomoci s různými programy na automatické zálohování. V operačním systému Android se mohou automaticky zálohovat kontakty, události z kalendáře, fotografie, aplikace a další věci. Někteří výrobci smartphonů přidávají i své aplikace určené pro celkovou zálohu telefonu pro případ jeho zničení či poruchy. My jsme se ovšem dnes zaměřili na program EaseUS MobiSaver, který vám pomůže, pokud si ze svého Androida nebo iPhonu omylem smažete věci, které jste nechtěli. Dostupný je jak v bezplatné verzi, tak i v placené Pro variantě, která nabízí více funkcí.

První spuštění

EaseUS MobiSaver je velmi jednoduchá, ale užitečná aplikace určená pro operační systém Microsoft Windows. Při jejím spuštění budete vyzváni k tomu, abyste ke svému počítači připojili váš smartphone. EaseUS MobiSaver existuje ve verzi pro telefony s operačním systémem Android a iOS. V našem případě jsme vyzkoušeli verzi pro systém Android a to konkrétně ve spojení s telefonem Doogee F5.

obnova-dat-android

V dalším kroku následuje upozornění na nutnost provést na telefonu root. Pokud nevíte jak na to, aplikace vás odkáže na utilitu Kingo ROOT, která by si měla rozumět s většinou smartphonů. V našem případě se root neobešel bez komplikací a bylo nutné celou proceduru několikrát opakovat. Poté se již aplikace EaseUS MobiSaver bez problému spárovala s telefonem.

Prostředí aplikace

Na prostředí aplikace toho není příliš co popisovat. V levé části je sloupec s jednotlivými položkami – kontakty, zprávy, fotografie, videa, hudba a dokumenty. V té pravé je poté seznam věcí, které program našel v telefonu. Položky si můžete samozřejmě řadit dle svých preferencí.

easeus_mobisaver

V horní části okna je lišta, která indikuje stav skenování smartphonu. Rychlost skenování je závislá na kapacitě úložiště a také na rychlosti konektivity.

V levém sloupci je u jednotlivých položek v závorce uvedený také počet. Číslo před lomítkem značí počet smazaných položek, které program v telefonu našel, druhé číslo je jejich celkový počet. Smazané položky poté rozeznáte díky oranžové barvě textu. Nechybí pochopitelně ani možnost nechat si zobrazit jen odstraněná data a ty poté hromadně vybrat a obnovit.

Obnova dat

Dostáváme se k jádru věci a tím je pochopitelně obnova smazaných dat. Ta probíhá velmi jednoduše – stačí si označit položky, které chcete obnovit a následně stisknout tlačítko Recover. Poté se otevře okno, kde si vyberete umístění, kam se mají vybrané položky zkopírovat.

easeus_mobisaver3

Základní verze aplikace EaseUS MobiSaver (více informací) umožňuje bohužel obnovu pouze po jednotlivých položkách. Vývojáři této aplikace tak chtějí přinutit zákazníky ke koupi plné verze, která bohužel stojí v přepočtu 1200 Kč (39,95 USD). V některých případech ovšem může program zachránit důležité soubory, takže to není nijak přehnaná částka.

easeus_mobisaver4

EaseUS MobiSvaer je po všech stránkách povedená aplikaci. Líbila se nám jednoduchost prostředí, které je navíc uživatelsky přívětivé. Někoho může odradit nutnost provést root, ale to je bohužel nutný krok pro plnohodnotnou funkčnost.

easeus_mobisaver5

Kvůli vyšší ceně za plnou verzi si bude program hledat své zájemce asi obtížněji. Pokud ovšem nechtěně smažete důležité údaje, bez kterých se neobejdete, nebude vám částka zhruba 1200 Kč připadat nijak vysoká. EaseUS MobiSaver se totiž může stát vaší jedinou záchranou.

Užitečné odkazy:

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

  1. Dobrý den, prosím nevíte jestli se nějak dají zachránit data z počítače, který nejde zapnout?

  2. Většinou se to dá, pokud nemáte poškozený disk, ale je potřeba to svěřit někomu, kdo tomu opravu rozumí…

  3. A doporučíte mi prosím, kde bych to mohl vyřešit? Je to pro mne opravdu hodně důležité…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).