Domů » Bleskovky » E-maily Stevea Jobse odhalily dva iPody, které nikdy nespatřily světlo světa

E-maily Stevea Jobse odhalily dva iPody, které nikdy nespatřily světlo světa

Odložených či zrušených projektů má každá velká společnost plné šuplíky. Díky probíhajícímu sporu Apple vs. Epic jsme dostali příležitost nahlédnout do jednoho takového šuplíku giganta z Cupertina, ve kterém se ukrývá hned několik zařízení. Ve zveřejněné e-mailové komunikaci Stevea Jobse se totiž objevují nová zařízení, která nikdy nespatřila světlo světa.

steve jobs ipod
Chystal Steve Jobs ještě jeden iPod?

Jedním z nich je takzvaný iPod „Super nano“. Podle informací bylo jeho vydání plánováno na první polovinu roku 2008 a měl dostat cenovku 199 dolarů (cca 4 200 korun), tedy o celých 50 dolarů více než základní model této doby.

ipod lineup
iPody představené v roce 2007

V roce 2008 se iPody nano proměnily a dostaly lehce upravený design s novými barvami s označením „nano-chromatic“. Zároveň Apple vypustil speciální iPod nano k příležitosti svátku svatého Valentýna v růžové barvě, čemuž odpovídá cena 199 dolarů. Je nicméně nepravděpodobné, že by termín „Super nano“ referoval o některé z těchto změn.

ipod shuffle
iPod shuffle s ovládáním pomocí VoiceOver

Druhým je „nový iPod shuffle“, který měl spatřit světlo světa taktéž v první polovině roku 2008. V tomto roce nicméně přišly na trh stále stejné iPody shuffle, jen v odvážnějších barevných kombinacích.

Až v březnu 2009 představil Apple iPod shuffle, který nedisponoval žádným tlačítkem a ovládal se skrze VoiceOver. Je tedy možné, že „nový iPod shuffle“ byl právě tento model, který byl pravděpodobně pouze odložen.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).