Cena:

E-mail s vůní jahod: Samsung má patent na aromatické notifikace

Výrobci mobilní elektroniky se snaží pro své produkty vymýšlet nové vlastnosti a funkce, které by usnadnily či zpříjemnily jejich každodenní používání. Nicméně v dnešní době, kdy smartphony již neslouží k pouhému odesílání zpráv a volání, ale jsou z nich víceúčelová zařízení, je poměrně složité přijít s něčím opravdu novým, co by ostatní konkurence nenabízela. Toho si je velmi dobře vědom i Samsung, který již několikátým rokem upravuje svůj patent na „voňavý“ smartphone. Ačkoliv se může zdát tato myšlenka jakkoliv úsměvná, jihokorejský gigant to myslí opravdu vážně. Součástí telefonu by měl být blíže neurčitý druh absorbční látky, která bude napuštěna vonnou emulzí.

Při příchozí zprávě či jiné události se aktivuje speciální obvod, který na základě zvýšení teploty aktivuje uvolňování aromatické látky. Teoreticky by vás mohl smartphone na nový e-mail upozornit vůní vaší oblíbené květiny, což by se zřejmě nejvíce líbilo naší něžnější části populace. Doplňování vonných emulzí by mělo probíhat skrze dokovací stanici. Tento zajímavý nápad patří do patentové sbírky Samsungu od roku 2006 a zatím žádné informace nenasvědčují tomu, že by ho chtěl v nejbližší době uplatnit u svých produktů. 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.