Dystopický seriál Black Mirror se vrátí v 6. řadě. Ta slibuje větší filmovost

black mirror

Jen málokterý fanoušek moderních technologií nezná původně britský seriál s názvem Black Mirror (česky Černé zrcadlo). Ten proslul především svým povídkovým formátem, sugestivním popisem dystopických představ budoucnosti, ve které jsou technologie spíše zlým pánem než dobrým sluhou, a také nadprůměrnou kvalitou – například na Česko-Slovenské filmové databázi si seriál odnesl skvělé hodnocení 87 procent, přičemž ani jedna z pěti řad neklesla pod hodnocení 70 procent.

BLACK MIRROR SEASON 5 Official Trailer (2019) Miley Cyrus, Netflix Series HD

Pakliže jste fanoušky či vás jen zajímají možná úskalí moderních technologií, máte důvod k oslavě. Podle serveru Variety dostala šestá řada seriálu Black Mirror od Netflixu zelenou a už nyní je v předprodukční fázi. To také znamená, že na detaily si budeme muset počkat. Na rozdíl od interaktivního počinu Black Mirror: Bandersnatch a poslední páté série má nová řada klást mnohem větší důraz na filmovost.netflix 03Nepřehlédněte

Netflix: vybíráme nejlepší seriálové a filmové premiéry (11. 5. 2022)

Kromě toho bychom se měli dočkat i více epizod – již dostupné řady mají jen mezi 3 až 6 epizodami. Menší počet dílů ovšem neznamená, že by se jednalo o jednohubku, kterou zvládnete na jedno posezení. Jednotlivé díly jsou natolik propracované, že vás donutí o nich po závěrečných titulcích ještě nějakou dobu přemýšlet. Doufáme, že i chystaná 6. řada bude pokračovat v nastoleném trendu. Kdy ovšem začne natáčení, to prozatím nevíme.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku