Dyson plánuje revoluci v domácnostech. Úklidu budou šéfovat roboti – SMARTmania.cz

Dyson plánuje revoluci v domácnostech. Úklidu budou šéfovat roboti

Robotics Dyson 20 6

Patrně znáte společnost Dyson, která se specializuje především na výrobu legendárních vysavačů, ale produkuje také čističky vzduchu nebo další domácí elektrospotřebiče. V rámci konference ve Filadelfii nyní vypustila video, které má nalákat především nové potenciální zaměstnance. Ačkoliv už letos do jejích řad přibyly asi 2 tisíce lidí, chystá se nábor dalších 250 odborníků na robotiku. V následujících pěti letech se má jednat o dalších 700 nově příchozích zaměstnanců.

Dyson se nyní zaměřuje především na vývoj v oblasti autonomních technologií, robotů a umělé inteligence. Podle magazínu The Guardian bychom se už v roce 2030 měli dočkat prvního autonomního zařízení, které bude vykonávat domácí práce za nás. Pro britského výrobce to ale není nový směr. První robotický vysavač totiž odhalil již v roce 2014, šlo o model Dyson 360 Eye.

Spolu s náborem nových odborníků Dyson vytvoří také největší centrum pro výzkum v oblasti robotiky v zemi. Bude se nacházet na území Hullavington Airfield. Paralelně bude vývoj probíhat také v pobočkách v Londýně nebo Singapuru.

Robotics Dyson 20 10
Prototyp si poradí i s talíři

James Dyson tedy vsází na budoucnost v oblasti robotiky, mechaniky a strojového učení. Do roku 2025 plánuje investovat v přepočtu asi 80 miliard korun do nových technologií motorů a strojového učení, přičemž zhruba pětina této částky má být spotřebována ještě letos.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku