Panasonic představil 20″ tablet se 4K rozlišením a cenou 120 000 Kč

Panasonic představil oslňující tablet Toughpad 4K UT-MB5, který by se dal spíše nazývat monitorem. Tento obr láká budoucí majitele na LCD displej s rozlišením 4K, tedy 3840 x 2560 px. Výrobce s ním cílí hlavně na profesionální fotografy, grafiky a architekty.

Jelikož Toughpad není žádným prckem, rám je vyrobený z hořčíkové slitiny a je zesílený skelným vláknem. Panasonic však věří, že dvacetipalcový tablet najde uplatnění v nemocnicích, galeriích, muzeích nebo třeba na staveništi.

Panasonic Toughpad 4K Tablet

Tablet disponuje procesorem Intel Core i5 taktovaným na 1,9 GHz společně s 8 GB RAM. Velikost vnitřního úložiště činní 256 GB. Dále můžete v zařízení najít USB 3.0, slot pro SD karty a čtečku čipových karet. Dokoupit si můžete i infračervené pero pro snazší ovládání. Tablet by se měl prodávat na trzích v USA za horentní sumu 5 999 USD (téměř 120 000 Kč).

Náš redaktor Tomáš Kápl měl na tiskové konferenci Microsoftu možnost si pohrát s prototypem tohoto tabletu. Zařízení na našich snímcích údajně obsahuje finální verzi hardware, nicméně vzhled by se ještě mohl změnit.

Autor článku
Michael Krahulec
image/svg+xml
+

Kapitoly článku