Domů » Bleskovky » Panasonic představil 20″ tablet se 4K rozlišením a cenou 120 000 Kč

Panasonic představil 20″ tablet se 4K rozlišením a cenou 120 000 Kč

Panasonic představil oslňující tablet Toughpad 4K UT-MB5, který by se dal spíše nazývat monitorem. Tento obr láká budoucí majitele na LCD displej s rozlišením 4K, tedy 3840 x 2560 px. Výrobce s ním cílí hlavně na profesionální fotografy, grafiky a architekty.

Jelikož Toughpad není žádným prckem, rám je vyrobený z hořčíkové slitiny a je zesílený skelným vláknem. Panasonic však věří, že dvacetipalcový tablet najde uplatnění v nemocnicích, galeriích, muzeích nebo třeba na staveništi.

Panasonic Toughpad 4K Tablet

Tablet disponuje procesorem Intel Core i5 taktovaným na 1,9 GHz společně s 8 GB RAM. Velikost vnitřního úložiště činní 256 GB. Dále můžete v zařízení najít USB 3.0, slot pro SD karty a čtečku čipových karet. Dokoupit si můžete i infračervené pero pro snazší ovládání. Tablet by se měl prodávat na trzích v USA za horentní sumu 5 999 USD (téměř 120 000 Kč).

Náš redaktor Tomáš Kápl měl na tiskové konferenci Microsoftu možnost si pohrát s prototypem tohoto tabletu. Zařízení na našich snímcích údajně obsahuje finální verzi hardware, nicméně vzhled by se ještě mohl změnit.

Michael Krahulec

3 komentářů

  1. kolemjdoucí (neregistrovaný)

    Když tomu vymýšleli cenu, tak nejspíš jednoduše vynásobili cenu běžného full-hd tabletu 4x , vodítkem jim byli počty pixelů :-) + 200% přirážku za exklusivitu + 100% přirážku za blbost toho, kdo si to za tyhle prachy koupí. :-)

  2. Fore (neregistrovaný)

    Beru hned 2, i pro mámu :D

  3. Se zvysenou odolnosti je samozrejme nutne pocitat i s vyssi cenou. Tablet bude dostupny ke konci tohoto mesice za cenu od 1 600 dolaru (priblizne 48 000 Kc s DPH), pricemz nejvyssi model s kompletni vybavou vyjde na 2 000 dolaru (priblizne 60 000 Kc s DPH).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).