Dva otvory, nebo jeden? Majitelé iPhonu 14 Pro údajně dostanou v iOS na výběr (video)

iphone 14 leak vyrez double jon prosser ian zelbo

Na sklonku týdne nás překvapila spekulace o tom, jak originálně se Apple vypořádá s dvojím otvorem v displeji, který údajně dostanou chystané smartphony iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Systém iOS je totiž možná z estetických i funkčních důvodů softwarově propojí do jednoho. Na internetu se nyní objevilo video, které naznačuje, že Apple dá uživateli netypicky na výběr.

V nastavení iOS 16 se prý bude nacházet přepínač, který umožní softwarové propojení obou otvorů zapnout, nebo vypnout. Toto video se původně objevilo na čínské síti Weibo, poté bylo smazáno a i jeho kopie na Twitteru vzbuzuje u komentujících pochybnosti. Ty má koneckonců i redakce serveru MacRumors, podle kterého je u telefonu na videu nedůvěryhodná šířka rámečků i samotné umístění pilulkového výřezu. Navíc je nepravděpodobné, že by Apple uživatelům dovolil měnit něco, co se pravděpodobně v příštích letech stane designovým podpisem jablečných telefonů.

Jak to nakonec bude, se dozvíme už tuto středu, kdy budou nové iPhony představené. Pokud ale toužíte vyzkoušet si vzhled nového pilulkového výřezu na svém telefonu již dnes, máte možnost – stačí si na svém iPhonu otevřít následující tweet a otočit telefon vzhůru nohama.

 

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku