Domů » Bleskovky » Dva malé a dva velké. Apple příští rok změní úhlopříčky iPhonů

Dva malé a dva velké. Apple příští rok změní úhlopříčky iPhonů

Letošní iPhony budou prakticky stejné jako ty loňské, Apple opět nabídne čtyři modely o stejných úhlopříčkách, jaké má úřadující generace. Podle uznávaného informátora Ming-Chi Kua se nicméně příští rok odehraje v portfoliu jablečných telefonů poměrně významná změna.

iPhony pro rok 2022: Mini bude nahrazen Maxem

Není žádné tajemství, že iPhone 12 mini není zrovna žádaným modelem; Apple dokonce v tomto týdnu předčasně ukončil jeho výrobu. Jelikož však Apple zřejmě plánuje vývoj smartphonů více než rok dopředu, dočkáme se letos jeho nástupce, byť si jich cupertinský gigant nenechá vyrobit tolik.

iphone 12 purple 2

Neoficiální prodejní statistky odhalují, že dlouhodobě je velký zájem o varianty Max, tudíž Apple v příštím roce změní současnou taktiku a nabídne Max i v základní variantě. Podle Ming-Chi Kua tak bude nabídka poměrně jednoduchá – dva základní modely v úhlopříčkách displeje 6,1 a 6,7“ a dva stejně velké Pro modely.

iphone 14

Potěšující má být cena základního Maxe, která má činit 899 USD, což by mohlo být zhruba 27 500 korun včetně daně. iPhone 12 Pro Max přitom začíná na 34 tisících. Milovníci velkých úhlopříček, kteří nelpí na nejlepších parametrech, tak budou mít o čem přemýšlet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. bez přezdívky...

    Nebyl bych vůbec proti tomu odzkoušet si pobyt v Apple světě od HW zařízení (ať už laptop nebo mobil – spíše ale mobil) po SW stránku.

  2. Já jsem přešel z 11 Pro na 12 Mini právě kvůli velikosti a nemůžu si jej vynachválit. Výkonný, kompaktní, nádherný. Vážně je to poslední Mini? :-( chci časem další.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).