Druhý displej v otočné lunetě hodinek? Možná se dočkáme u Gear S4

Samsung si nechal patentovat poměrně originální řešení sekundárního displeje pro chytré hodinky. Ten by byl umístěný po obvodu otočné lunety, se kterou jihokorejský gigant poprvé přišel u hodinek Gear S3. Nejedná se přitom o úplně nový patent, k jeho podání došlo už v březnu loňského roku.

Samsung Gear S3
Samsung Gear S3

Ohebný displej by se rozprostíral po celém obvodu a sloužil by k zobrazování celé řady užitečných informací, jako jsou například údaje o datu, čase, počasí či upozornění na nové notifikace. Právě chytré hodinky Gear S3 se mezi uživateli těší velké oblibě a je jasné, že s jejich další verzí na sebe Samsung opět bude chtít upoutat pozornost, a právě sekundární displej by mohl být jedním z hlavních lákadel, a to i z důvodů lepší úspory energie a tím i vyšší výdrže hodinek na jedno nabití.

V tuto chvíli je samozřejmě příliš brzy na to spekulovat, zda se takového řešení dočkáme už u další generace hodinek (Gear S4), ale představa to může být poměrně reálná. Další generace této nositelné elektroniky by měla být představena až v září na veletrhu IFA v Berlíně, takže má Samsung dostatek času na vývoj a následné uvedení do provozu.

patent2samsung

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku