Domů » Bleskovky » Ve Vegas představili drona, který unese člověka. Prodávat se začne ještě letos

Ve Vegas představili drona, který unese člověka. Prodávat se začne ještě letos

Již od představení prvního drona se dalo odhadnout, kam bude vývoj dále směřovat – ke stroji, který bude namísto malých zásilek nebo kamery schopen nést i člověka. Na letošním veletrhu CES v Las Vegas jsme se dočkali prototypu, který má k tomuto cíli nakročeno velmi dobře.

  

Společnost Ehang zde představila model 184, který unese jednoho pasažéra o váze až 118 kilogramů, se kterým je schopen letět až 100 kilometrovou rychlostí ve výšce až 3,3 kilometru. Jeho dolet je však prozatím „pouze“ 16 kilometrů, případně 23 minut ve vzduchu. Tvůrci slibují, že dron vybavili důmyslnými bezpečnostními systémy, které v případě jakékoliv poruchy nedovolí, aby cestující jen tak spadl z nebe, ale aby s ním bezpečně přistál.

 

Co se týká pilotování, pasažér se nebude starat téměř o nic. Skrze mobilní aplikaci pouze navolí destinaci, a poté stisknutím tlačítka odstartuje. Další dvě tlačítka slouží pro přistání a přerušení letu, pokud by se dostavila například nevolnost. Kabina je také vybavena klimatizací, internetem, úložným prostorem, do kterého se vejde batoh a malým světlem pro čtení.

 

Stroj by se měl dostat na trh v průběhu tohoto roku, a to za cenu od 200 000 do 300 000 dolarů, tedy od 5 do 7,5 milionu korun.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments