Domů » Bleskovky » Drawing Whisper pro iOS: Hrajeme si na „tichou poštu“

Drawing Whisper pro iOS: Hrajeme si na „tichou poštu“

Malá česká firma creativity 4 fun umístila na začátku ledna na AppStore svoji první hru. Jmenuje se Drawing Whisper a tvůrci se při tvorbě inspirovali známou dětskou hrou Tichá pošta. V této variantě se můžete zapojit do celosvětové tiché pošty, která se skládá ze střídajících se vět a obrázků. Hráč, který maluje, se snaží co nejlépe vystihnout zobrazenou větu. A hráč, který popisuje obrázek, by se měl co nejvíce snažit odhalit větu, podle které byl obrázek nakreslen. Není to o strojovém popisu obrázku, ale právě o tom, co asi tak mohla být původní věta.

A stejně jako v klasické Tiché poště i zde se na konci většinou dočkáte úplně něčeho jiného, než bylo na začátku. Nikdo nevyhrává, nikdo neprohrává, a když to nikdo schválně nezkazí, tak se příjemně pobavíte. Výsledkem je přehledný „plakát“, kde jsou všechny tahy vidět a kde je poznat, jak se postupně měnil význam. Celý výsledek je možné také sdílet na sociálních sítích.

 

Na začátku je potřeba se zaregistrovat = vymyslet si jméno, pod kterým budete hrát, a zadat email, který slouží jako identifikátor. Potom si zvolte jazyky, ve kterých budete hrát. Je škoda kazit někomu z USA hru jen proto, že neumíte anglicky. Jazyky je proto dobré dodržovat, jinak se pointa hry rychle vytratí.

A pak už se můžete pustit do hraní. První možností je založit novou hru.  Zvolíte kolik lidí se bude hry účastnit a v jakém bude jazyce, napíšete úvodní větu a pošlete ji do světa. S přibývajícím počtem hráčů by na sebe výsledek neměl moc dlouho čekat. Zpočátku to ale asi chvíli trvat může, proto je trpělivost na místě.

Druhou možností je zapojit se do hry, která je již rozehraná. Zde se na vás dostane buď kreslení obrázku nebo popis. Rozehraná hra je herním serverem nabízena častěji než hra nová, takže výsledek bude k mání většinou dříve.

Odkaz na App Store

Výtku máme pouze ke grafickému zpracování hry – už samotné screenshoty prozrazují, že na tomhle titulu se grafik příliš nevyřádil a pokud by tvůrci do budoucna měli něco zlepšit, je to rozhodně vzhled prostředí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Nápad pěkný, ale ty barvy jsou děsné. Musím z toho jít snad do hospody…

    A z oficiálních screenshotů jaksi zapomněli odstranit kurzor myši…

    Po grafické a prezentační stránce naprostá hrůza. Škoda, protože nápad pěkný.

  2. Johny (neregistrovaný)

    Je to modulace jiné známe hry. Bohužel se mi nelíbí jak dneska všichni přebírají ten Metro design :DDDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).