K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Dosud nepředstavené HTC otestováno v benchmarku: Jedná se o model M9 Plus?

Dosud nepředstavené HTC otestováno v benchmarku: Jedná se o model M9 Plus?

CompuBench je jedním z řady grafických benchmarků určených nejen pro mobilní zařízení, ale i pro běžné stolní PC sestavy či notebooky. Všechny výsledky vývojáři shromažďují na svém webu, včetně většiny parametrů testovaného zařízení. Pozorní redaktoři holandského webu TechTastic nalezli v databázi dosud nepředstavený smartphone značky HTC. Jedná se o vlajkovou loď HTC One M9 Plus?

 

Telefon s kódovým označením 0PK71 je vybaven displejem s úhlopříčkou 5,1″ a rozlišením 1440 × 2560 pixelů (Quad HD). Zadní fotoaparát s rozlišením 20 megapixelů zvládne záznam 4K videa při 30 fps. V předu je osazen fotoaparát s horšími parametry, i tak ale bude patřit se svými 13 megapixely k tomu nejlepšímu na trhu. Podle údajů v databázi by měl zvládat záznam videa s rozlišením 2048 × 1536 pixelů.

 

Největším překvapením je použitý procesor. Drtivá většina dnešních high-endových smartphonů je vybavena některým z modelů od Qualcommu. Novinka od HTC ovšem spoléhá na osmijádrový procesor od Mediateku, konkrétně 64bitový model MT6795. Jedním z důvodů, proč se výrobce rozhodl právě pro tento kus křemíku, může být například jeho podpora natáčení videa s rozlišením 1280 × 720 px při 480 snímcích za sekundu.

Operační paměť bude mít kapacitu 3 GB, velikost vnitřního úložiště se zastavila na hodnotě 32 GB. Vlajková loď HTC by měla na trh přijít s operačním systémem Android ve verzi 5.0 Lollipop. Více informací se nejspíše dozvíme prvního března, kdy by mělo dojít k představení standardní verze modelu One M9.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Jeden komentář

  1. netex (neregistrovaný)

    Ne nevím já bych telefon s MediaTekem určitě nechtěl.Třeba ty procesory jsou výborné, ale jsem věrný u androidu Qualcommu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *