Domů » Bleskovky » Doogee F2015 s 5,5″ Full HD displejem bude lákat na konstrukci z tekutého kovu

Doogee F2015 s 5,5″ Full HD displejem bude lákat na konstrukci z tekutého kovu

Pro běžné uživatele je reputace a celkové vnímání značky velmi důležitým faktorem při výběru nového zařízení. Čínští výrobci si tuto skutečnost začínají pomalu uvědomovat a na trh uvádí stále zajímavější kousky s cílem zaujmout co nejširší publikum. Výjimku netvoří ani společnost Doogee, která hodlá v následujícím období představit novinku s označením F2015. Podle oficiálních informací se má jednat o vrcholný model, jehož poznávacím rysem se stane konstrukce z tekutého kovu. Tato amorfní slitina se v posledních letech stává velice oblíbenou, jelikož nabízí mnohem lepší vlastnosti než konvenční materiály. Tekutý kov (Liquidmetal) je daleko pevnější a odolnější než běžně užívané slitiny hliníku či titanu.

 

Pokud jde o hardwarové specifikace, Doogee F2015 nabídne 5,5″ IPS panel s Full HD rozlišením a 2.5D krycím sklem Gorilla Glass 3. Srdcem zařízení se stane osmijádrový procesor MediaTek MT6753 (64-bit) s taktem 1,5 GHz, který doplní 3GB operační paměť a GPU Mali-T760. Hlavní fotoaparát se pochlubí rozlišenim třináct megapixelů, přičemž moduly dodají Samsung a Sony.

   

Další výbava má zahrnovat 8Mpx čelní kamerku, interní úložiště s kapacitou 16 GB a biometrický snímač otisků. O napájení se postará integrovaný akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Oficiální premiéra je údajně naplánována na září letošního roku. Údaje o ceně zatím zveřejněny nebyly, nicméně aktuální strategie výrobce dává tušit, že půjde o zařízení spadající do kategorie střední třídy.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

11 komentářů

 1. jirxu (neregistrovaný)

  Tekutý kov je kov, který je v kapalné fázi…co to je zas za zavádějící nadpis popř. překlad? Nebo snaha za každou cenu předehnat blesk?

  Ale na webu zabývajícím se technckými věcmi je to fakt masakr…V nadpisu tekutý kov v textu slitina…fyzika páče…

  • jirxu (neregistrovaný)

   ještěže si ta firma nedala na tuto slitinu obchodní název trebas „shitmetal“ nebo tak..bychom tu mělo v nadpise, že moderní telefonu budou mít kryt z hoven, který je odolnější než dnešní kovové materiály….se taky divám, že někteří lidé nehledají v androidu lízátka nebo čokoládové tyčinky, když to tak výrobce nazval…:D

  • Člověče, tebe to nějak vzalo, o žádné kapalné fázi se v článku nepíše, slitina je samozřejmě také kov, má jistě fyzikální vlastnosti, nicméně fyzika není vědou o materiálech. Mimochodem Liquid Metal (nebo Liquidmetal) se už používá pro určité části mobilů nebo spotřební elektroniky a není to obchodní označení vymyšlené Doogee…

  • Nevím zda přím o pojem Liquidmetal je obchodní značka nebo druh kovu, nicméně na ten kov má exkluzivitu Apple (u dané společnosti produkující tento materiál) a všeho všudy jej používá jen na sponku k SIM:)

   Bezesporu pracují na širším využití (např. jsou spekulace o novém kovu, který propouští rádiové signály, které si Apple patentoval?, je to třeba vlastnost Liquidmetalu?).

   Pak je otázka, co to vlastně ten číňan má, ale možná to zavání klasikou, kopírka, nedodržování licenčních ujednání, atd…

   Nebo ten matroš vynalezl někdo další.

  • jirxu (neregistrovaný)

   ano vzalo me to:)) sorry ale „tekutý kov“ to je jak titulek v blesku…není to žádný druh kovu…možná z pohledu marketingu:))

   jinak pokud je něco označeno jako tekutý – tj tekutina, mělo by to být v kapalné či plynné fázi:)) jinak je to zavádějící nesmysl nepatřící na „odborný“ web:))

  • jirxu (neregistrovaný): To si nemyslím, např. sklo rozhodoně neoznačíš za kapalinu, přesto je tekuté (myslím ve své běžné podobě, např. tabule v okně). V podstatě podstata amorfního matroše (jak je v článku).

   To, že ty žiješ nějakých ubohých 80-100 let neznamená, že kolem tebe věci netečou jen proto, že to nejsi schopen vnímat:)

  • jirxu (neregistrovaný)

   ty moje první přípěvky byly asi přes čáru…bulvární titulek…

   Nicméně tvrdit, že skole je tekuté, to je faktický nesmysl nebo lež…sklo je pevná látka za běžných podmínek a tekuté je až v momentě, kdy se roztaví…To, že má látka amorfní strukturu neznamená, že je tekutina, ale jen to, že nemá vnitřní krystalické uspořádání…

   Ano nejsem schopen vnímat v horizontu 80-100 let, ale zas mám technické vzdělání, takže tady nepíšu takové nesmysly…abych si také rýpnul osobně…:)

  • jirxu (neregistrovaný): Tak zkusme praxi, udělej si výlet na hrad (ne v pondělí:) ) a podívej se na stará okna…

  • jirxu (neregistrovaný)

   no viděl jsem i tisice let stare stromy a neprisly mi roztekle…a drevo je take amorfni:))

   Spis si dopln vzdelani, nez zacnes nekoho poucovat:))

   Proste to, ze je neco amorfni, neznamena, ze je tekute…to se neda okecat…to je fakt:) sklo (za beznych podminek) je pevna latka to je fakt, zadne diskuze:))

  • To jsi zrovna trefil pěkný ořech, jestli je sklo pevná látka nebo tekutina je hodně sporné a většinou se tvrdí, že je přesně někde mezi. Ale abych neopisoval, tady je jeden článek: [odkaz]

  • jirxu (neregistrovaný)

   komu neni rady….:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).