Domů » Bleskovky » Domovské tlačítko u iPhone 7: V zimě mohou nastat komplikace při odemykání

Domovské tlačítko u iPhone 7: V zimě mohou nastat komplikace při odemykání

Jednou z největších změn v novém iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus je přepracované domovské tlačítko kombinující čtečku otisků TouchID. Apple se nejen kvůli voděodolnosti rozhodl klasický spínač nahradit senzorem. O zpětnou vazbu se stará inovovaný modul Taptic Engine, který uživateli poskytuje iluzi stisknutí klasického tlačítka. První reakce recenzentů jsou na tuto změnu často rozporuplné, ovšem v drtivé většině případů převládá pozitivní dojem, stejně jako v naší redakci, kde již obě novinky testujeme. Haptická odezva je věrohodná a nepřináší žádné zásadní překážky.

Brit Myke Hurley ale upozornil na zajímavou skutečnost, kdy středové tlačítko v iPhone 7 vyžaduje fyzický kontakt s lidskou pokožkou. Přestože to nemusí znít jako žádná tragédie, skutečné problémy dorazí s příchodem zimních měsíců.Pokud totiž budete mít rukavice, iPhone 7 a iPhone 7 Plus příliš jednoduše neodemknete. Aby se zobrazila numerická klávesnice pro zadání kódu, je nutné přejet na obrazovku s widgety a na některý z nich následně kliknout, což není úplně nejrychlejší řešení.

Další možností můžou být speciální rukavice pro smartphony, které v sobě mají vetkaná vodivá vlákna. Jelikož naše kotlina nepatří do oblastí, kde celoročně svítí slunce, možná nastala ta pravá chvíle pro výběr nové zimní výbavy. Do budoucna bude zajímavé sledovat, zda Apple na tuto výtku zareaguje a přinese řešení v některé z dalších aktualizací operačního systému iOS.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments