Dočkáme se 27″ iMacu? Apple konečně prozradil, jak to s ním bude – SMARTmania.cz

Dočkáme se 27″ iMacu? Apple konečně prozradil, jak to s ním bude

Apple iMac
  • iMac je dostupný pouze v jedné velikosti s 24″ obrazovkou
  • Láká na tenké a barevné tělo, ovšem seženete jej pouze se základními procesory
  • Zástupce Applu nyní potvrdil, zda se dočkáme i 27″ modelu

Apple minulý týden na svém „strašidelně rychlém“ eventu představil druhou generaci stolního all-in-one počítače iMac. Představená novinka vychází z původního modelu z roku 2021, oproti kterému přináší novější a výkonnější čipset M3. Opět jsme se dočkali pouze jedné velikosti s 24″ obrazovkou, byť někteří zákazníci by ocenili i příchod větší varianty. Zda se jí někdy dočkáme, prozradil v rozhovoru pro server TheVerge zástupce Applu Starlayne Meza.

Větší iMac není na pořadu dne

V éře procesorů Intel držel Apple v nabídce dva různě velké iMacy s 21,5″ a 27″ displeji. Po představení současného 24″ modelu jsme se domnívali, že se jedná o nástupce menší varianty s tím, že větší dorazí později, nyní ovšem Apple prozradil hořkou pravdu – žádný 27″ iMac se nechystá.

starší iMac s rozlišením 5K
Zájemci o rozměrnější iMac prozatím musí setrvat u starších strojů

Zájemci o počítač Apple s vetší obrazovkou mají několik možností. Zakoupení výběhového 27″ iMacu s procesorem od Intelu nedává v dnešní době žádný smysl, tudíž se nabízí kombinace stolních počítačů Mac Mini nebo Mac Studio (popř. libovolných MacBooků) s 27″ monitorem Studio Display. Je ale pravda, že ani jedna z těchto variant není zabalená do elegantního tenkého zařízení „vše v jednom“.

Ani se nejedná o nijak levné řešení – cena monitoru Studio Display a nejlevnějšího Macu Mini přesahuje 60 tisíc korun, a to v ní není zahrnutá klávesnice a myš (trackpad). Oproti tomu 24″ iMac startuje na ceně 40 tisíc korun a klávesnici s myší najdete přímo v balení.

24″ iMac představuje v portfoliu Applu dostupné řešení pro nenáročné uživatele, které zaujme především elegantním tenkým a barevným tělem. V minulosti bylo možné do iMaců konfigurovat výkonné procesory, a dokonce i diskrétní grafické karty, nyní si však uživatelé musí vystačit se základními (byť dostatečně výkonnými) procesory s vlastním grafickým čipem.

Oficiální popření budoucí existence 27″ iMacu dává malou naději, že by Apple mohl představit ještě větší iMac (například s 30″ displejem), ovšem moc bychom v to nedoufali.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku