Cena:

Dočká se nabušený HP Elite x3 nástupce? K vidění byl na MWC

Společnost Hewlett Packard na loňském veletrhu MWC představila v současnosti nejvybavenější smartphone se systémem Windows 10 Mobile, model Elite x3 (více informací). Rok se s rokem sešel a HP se opět stalo účastníkem barcelonského veletrhu, tentokráte zde však žádný nový telefon nepředstavilo; na jejím stánku byl ale jeden nepředstavený model vystaven.

hp_elite_x3_concept_front-100711172-large

Telefon opět vsází na systém Windows 10 Mobile, má však lehce odlišný design (chybí například pochromovaná spodní část s hlasitým reproduktorem) a zřejmě i parametry. Záda zařízení jsou kovová, s výjimkou plastového proužku při horní straně, který umožňuje průchod signálu bezdrátových sítí. Bohužel zástupci HP k tomuto zařízení neposkytli zahraničním redakcím žádné informace, a následně jej dokonce z výstavy odstranili.

Patrně se tedy jedná pouze o prototyp, je však patrné, že HP hodlá rozvíjet svět zařízení s mobilními Windows i nadále, byť budou určena spíš do podnikového sektoru.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.