Domů » Články » Dobývání světa, angličtina jako hra a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Dobývání světa, angličtina jako hra a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Po odmlce způsobené účastí autora ve volební komisi opět přinášíme přehled zlevněných aplikací a her. Všechny zde uvedené tituly pro iOS a Android jsou běžně placené. Jejich vývojáři se je však rozhodli nabídnout po omezený čas zcela zdarma a vy tak máte možnost získat je bez placení.

Dobu dostupnosti však nemůžeme nijak ovlivnit a je proto možné, že slevy brzy skončí. Jestliže vás tedy nějaká položka zaujme, se stažením zbytečně neváhejte. Obě platformy umožňují i „instalaci do zásoby“, neboť jednou stažený titul zůstane označený jako „zakoupený“ i po odinstalaci.

iOS

World Conqueror 4

‎World Conqueror 4
‎World Conqueror 4
Autor: EASY Inc.
Cena: zdarma+

Čtvrtý díl poměrně populární série World Conqueror představuje evoluci již tak velmi povedené strategie. Hra nabízí několik režimů, přičemž nejzajímavějším z nich je pravděpodobně stovka historických kampaní.

Z generálské pozice tak budete velet svým vojskům na slavných bojištích poměrně nedávných dějin. Prožít budete moci bitvu u Dunkerque, obléhání Stalingradu, severoafrickou kampaň i bitvu u Midway. Čekat na vás budou ale i menší konflikty z počátku studené války, a dokonce i nedávné operace z období osmdesátých let.

Kromě historických bitev můžete hrát také například v režimu dobývání, kdy budete nejen vojensky, ale i diplomaticky šířit svůj vliv a podvolovat si okolní země. Důraz bude třeba klást také na vývoj a vědu, který vám umožní zůstat o krok napřed před vašimi nepřáteli.

Mystery of Blackthorn Castle

‎Mystery of Blackthorn Castle
‎Mystery of Blackthorn Castle

Hra, jejíž název by se dal přeložit jako Záhada hradu Blackthorn, je povedeným zástupcem žánru point and click. Ve snaze pomoci najít vašemu strýčkovi starobylý artefakt budete putovat opravdu velmi rozlehlou mapou, na níž se kromě hradu ze 14. století nachází také hluboké lesy, tajné průchody a všemožné menší stavby. Na všech těchto místech budete moci najít důležitá vodítka k nalezení artefaktu.

Nečekejte však jen bezstarostnou procházku graficky velmi přitažlivým prostředím. Čas od času bude nutné vyřešit nějakou logickou hádanku či puzzle, přičemž ne vždy půjde zrovna o jednoduchou záležitost. Celkem na vás ve hře čeká těchto hádanek několik desítek.

Hra obsahuje možnost připlatit si za okamžité cestování mezi lokacemi, ale hrát ji lze pohodlně i bez toho. Vše je navíc zpracováno opravdu do detailu, takže i při delších cestách bude na co se dívat.

Bubble Tower 2

‎Bubble Tower 2
‎Bubble Tower 2
Cena: 99,00 Kč+

Bubble Tower 2 je zábavná hra na odreagování i procvičení mozkových závitů. Váš úkol je zdánlivě velmi jednoduchý. Musíte dostat modrou kostičku na zelenou podložku, která se nachází na různých místech spodní části obrazovky. Jedinou překážkou je konstrukce z několika protáhlých bublin.

Tyto bubliny lze kliknutím prasknout, čímž se samozřejmě změní fyzika celé konstrukce. Nekontrolovaný pád však rozhodně není tím, čeho byste chtěli dosáhnout. Kostička se musí dostat na přesně určené místo a vy tak potřebujete kontrolovat, kam se konstrukce po dalším tahu sesune.

Neobejdete se tak bez důkladného přemýšlení a předvídání. Někdy se může vyplatit vsadit i na rychlost a pokusit se prasknout několik bublin rychle za sebou.

 

Android

Shadow Blade

Shadow Blade
Shadow Blade
Cena: 54,99 Kč

Plošinovka Shadow Blade tak trochu připomíná kombinaci dvou legendárních her: Prince of Persia a Super Meat Boy. Ovládáte hlavního hrdinu, jímž je ninja snažící se probojovat si cestu z každého levelu. Při tom se musí vypořádat nejen se záplavou nepřátel, ale také s nástrahami trati. Na té na vás čekají nejrůznější překážky, bodáky, propasti a podobné „zrady“.

Prostředí se časem mění, a ne vždy je proto ideální postupovat stejným způsobem. Zatímco někdy skutečně bude nejsnazší nepřátele rozsekat napadrť, jindy bude možná lepší být poněkud zdrženlivější. Okolo nepřátel se totiž můžete zkusit i nepozorovaně proplížit.

Postupem času se vám budou odemykat nové zbraně a schopnosti, díky čemuž se nemusíte obávat, že by se hra stala po chvíli nezáživnou.

Bluetooth Mono Media

Bluetooth Mono Media
Bluetooth Mono Media
Autor: VP Software
Cena: 22,99 Kč

Tato aplikace je určena pro poměrně omezený počet uživatelů. Pokud ale mezi ně patříte, jistě ji oceníte. Dokáže totiž obejít nejrůznější omezení zejména starších Bluetooth přehrávačů. Pokud například vaše autorádio umožňuje pouze telefonní hovory, ale nikoliv už přehrávání hudby, tato aplikace by měla umět pomoci.

Z názvu vyplývá, že umí kombinovat oba kanály audia do jednoho, což je pro některá zařízení nutnost. Užitečnější však je, že dokáže přehrávanou hudbu do přijímače odesílat jako vyzvánění či přímo hovor. Autorádio si tak bude myslet, že telefonujete, ale ve skutečnosti do něj bude odesílána hudba přehrávaná z vašeho telefonu.

Negativem je však o něco nižší kvalita zvuku daná tím, že se používá konfigurace pro hlasové hovory.

Preposition Master Pro

Preposition Master Pro je aplikace, která pomůže zdokonalit se v angličtině vám, i vašim dětem. Zaměřuje se na trénování předložek – vaším cílem bude umístit správnou předložku na správné místo věty.

Na výběr je několik úrovní obtížnosti, aplikaci tedy využijí i pokročilejší uživatelé. Zajímavým režimem je pak doplňování předložek do ustálených spojení či přísloví, což vám pomůže rozšířit si slovní zásobu.

Vyzkoušet můžete dokonce i multiplayer, v němž lze s dalším hráčem soutěžit v rychlosti a samozřejmě správnosti určení předložek.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments