Dobrý sluha, ale zlý pán: Spící ženu se pokusil skalpovat její robotický vysavač

Dobrý sluha, ale zlý pán; toto staré pořekadlo si zřejmě opakovala i dvaapadesátiletá žena z Jižní Koreje, která si do domácnosti pořídila robotický vysavač. Podobné spotřebiče můžou být skvělými pomocníky, co uspoří čas a mnohdy vykonají svou práci lépe, než jejich majitel. Při jejich provozování se ovšem nevyplácí podceňovat bezpečnostní zásady a doporučení výrobce.

O tom se na vlastní kůži přesvědčila nebohá žena, která si dopřávala odpočinku na podlaze a úklid přenechala svému robotickému vysavači. To ještě netušila, že ji za pár chvil čeká scéna jak vystřižená z vědecko-fantastického filmu. Vysavač v průběhu uklízecího programu doputoval až ke své majitelce a začal nasávat její dlouhé vlasy. Po šokujícím probuzení se nejmenovaná žena pokoušela sama osvobodit, nicméně sací výkon motoru byl nad její síly. Celý incident si proto vyžádal výjezd hasičů, kteří se postarali o bezpečné zpacifikování zběsilého vysavače.

Díky rychle přivolané pomoci nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění a celá situace tak působí až úsměvným dojmem. Pokud máte ve svém bytě podobného pomocníka, rozhodně si nedávejte „šlofíka” na podlaze, mohlo by se vám to ošklivě vymstít.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku