Domů » Bleskovky » Do Microsoft Store zamířily první progresivní webové aplikace. Fungují i na Lumiích

Do Microsoft Store zamířily první progresivní webové aplikace. Fungují i na Lumiích

Microsoft našel nový způsob, jak plnit svůj obchod aplikací novými tituly – na základě strojového učení a umělé inteligence automaticky vyhledává webové stránky fungující jako progresivní webové aplikace (PWA), balí je aplikačních balíčků a publikuje je do Store bez vědomí provozovatele.

Progresivní webové aplikace: čeká nás renesance Microsoft Store?

Jednou z prvních vlaštovek PWA v Microsoft Store se stala aplikace Twitter, tu však tvůrci poslali do obchodu aplikací sami. Nyní však dochází i k onomu automatickému plnění, první skupinu tvoří následující tituly:

Byť si z nich asi našinec nevybere, dá se předpokládat, že se v budoucnu budou objevovat zajímavější aplikace, Microsoft má údajně zaindexováno 1,5 milionů webových stránek použitelných jako PWA. Automaticky doplněné tituly poznáte podle toho, že vydavatelem je sám Microsoft Store.

Fungují i na mobilech s Windows, ale…

Zajímavé je, že zatím všechny výše uvedené progresivní aplikace fungují i na telefonech s Windows 10 Mobile, bohužel kvůli chybějící podpoře některých moderních prvků nemusí řádně pracovat všechny funkce, např. podpora oznámení, ukládání do mezipaměti pro offline použití, apod. Podporu těchto prvků u webových aplikací zajišťuje prohlížeč Microsoft Edge, ten však již na Windows 10 Mobile není posouván kupředu jako jeho počítačový protějšek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments