Do Microsoft Store zamířily první progresivní webové aplikace. Fungují i na Lumiích

Microsoft našel nový způsob, jak plnit svůj obchod aplikací novými tituly – na základě strojového učení a umělé inteligence automaticky vyhledává webové stránky fungující jako progresivní webové aplikace (PWA), balí je aplikačních balíčků a publikuje je do Store bez vědomí provozovatele.Nepřehlédněte

Progresivní webové aplikace: čeká nás renesance Microsoft Store?

Jednou z prvních vlaštovek PWA v Microsoft Store se stala aplikace Twitter, tu však tvůrci poslali do obchodu aplikací sami. Nyní však dochází i k onomu automatickému plnění, první skupinu tvoří následující tituly:

Byť si z nich asi našinec nevybere, dá se předpokládat, že se v budoucnu budou objevovat zajímavější aplikace, Microsoft má údajně zaindexováno 1,5 milionů webových stránek použitelných jako PWA. Automaticky doplněné tituly poznáte podle toho, že vydavatelem je sám Microsoft Store.

Fungují i na mobilech s Windows, ale…

Zajímavé je, že zatím všechny výše uvedené progresivní aplikace fungují i na telefonech s Windows 10 Mobile, bohužel kvůli chybějící podpoře některých moderních prvků nemusí řádně pracovat všechny funkce, např. podpora oznámení, ukládání do mezipaměti pro offline použití, apod. Podporu těchto prvků u webových aplikací zajišťuje prohlížeč Microsoft Edge, ten však již na Windows 10 Mobile není posouván kupředu jako jeho počítačový protějšek.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku