Domů » Bleskovky » DJI Osmo Mobile 2: nová generace gimballu láká na delší výdrž a nižší cenu

DJI Osmo Mobile 2: nová generace gimballu láká na delší výdrž a nižší cenu

Současná generace DJI Osmo Mobile sloužila velmi dobře těm, kteří chtěli mít stabilizované video ze svého telefonu nebo třeba akční kamery. Na veletrhu CES 2018 v Las Vegas výrobce představil nástupce, který pokračuje v podobných šlépějích, ale za zlomek ceny a s mnohem větší výdrží baterie.

DJI Osmo Mobile 2

DJI Osmo Mobile 2 nabízí veskrze podobný princip stabilizace jako ostatní gimbally, ale přináší až patnáctihodinovou výdrž baterie a cena byla oficiálně stanovena na 129 dolarů (2 750 Kč). Oproti předchůdci s cenovkou 299 dolarů (6 350 Kč), jehož výdrž byla pouze 5 hodin, je to propastný rozdíl. Aby se takto snížila cena, je celé tělo vyrobeno z plastu namísto kovu v Osmo Mobile první generace. Na těle najdete joystick pro pohyb otočné hlavice do všech směrů, dále pak integrovaný posuvník sloužící k zoomování a přepínač různých módů. Nabíjení probíhá skrze microUSB a na spodní straně je k dispozici závit na stativ.

DJI začne Osmo Mobile 2 oficiálně prodávat počátkem února, předobjednávky však bude možné realizovat již od 23. ledna. Zatím však nevíme, zda tento termín bude platit i pro Českou republiku.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. pecička, zrovna před Vánoci jsem přemýšlel, že něco pořídím.. ale pak jsem si řekl, že ještě chvilku počkám a vyplatilo se

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).