DJI Osmo Mobile 2: nová generace gimballu láká na delší výdrž a nižší cenu

Současná generace DJI Osmo Mobile sloužila velmi dobře těm, kteří chtěli mít stabilizované video ze svého telefonu nebo třeba akční kamery. Na veletrhu CES 2018 v Las Vegas výrobce představil nástupce, který pokračuje v podobných šlépějích, ale za zlomek ceny a s mnohem větší výdrží baterie.

DJI Osmo Mobile 2

DJI Osmo Mobile 2 nabízí veskrze podobný princip stabilizace jako ostatní gimbally, ale přináší až patnáctihodinovou výdrž baterie a cena byla oficiálně stanovena na 129 dolarů (2 750 Kč). Oproti předchůdci s cenovkou 299 dolarů (6 350 Kč), jehož výdrž byla pouze 5 hodin, je to propastný rozdíl. Aby se takto snížila cena, je celé tělo vyrobeno z plastu namísto kovu v Osmo Mobile první generace. Na těle najdete joystick pro pohyb otočné hlavice do všech směrů, dále pak integrovaný posuvník sloužící k zoomování a přepínač různých módů. Nabíjení probíhá skrze microUSB a na spodní straně je k dispozici závit na stativ.

DJI začne Osmo Mobile 2 oficiálně prodávat počátkem února, předobjednávky však bude možné realizovat již od 23. ledna. Zatím však nevíme, zda tento termín bude platit i pro Českou republiku.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

Jeden komentář

  1. PeterNoha (neregistrovaný)

    pecička, zrovna před Vánoci jsem přemýšlel, že něco pořídím.. ale pak jsem si řekl, že ještě chvilku počkám a vyplatilo se

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *