Domů » Bleskovky » DJI odhalilo vlajkový dron Mavic 3. Cena přesahuje 100 000 Kč

DJI odhalilo vlajkový dron Mavic 3. Cena přesahuje 100 000 Kč

DJI představilo nové vlajkové lodě svého portfolia produktů. Jedná se drony Mavic 3 a Mavic 3 Cine. Začněme dražším z nich. Model Mavic 3 Cine překvapil nekompromisní cenovkou 4 999 USD, což znamená asi 110 000 Kč bez DPH.

Za takový ranec peněz ale nabídne možnost natáčet ve vysoce kvalitním formátu Apple ProRes 422 HQ až v rozlišení 5,1K při maximální snímkovací frekvenci 50 fps. Součástí výbavy dronu je vestavěné 1TB SSD úložiště.

dji mavic 3 cine
DJI Mavic 3 Cine

Levnější Mavic 3 půjde do prodeje za 2 199 USD, tedy asi 48 000 Kč bez DPH. Ačkoliv neumí ProRes a postrádá i SSD úložiště, nabídne stejnou kameru se dvěma objektivy. Oba drony tak zvládají 4K video při až 120 fps i 20MPx fotografie. Hlavní 24mm objektiv je doplněn hybridním teleobjektivem s 28x digitálním zoomem.

DJI Mavic 3 - Imaging Above Everything

Delší výdrž

Oba drony mají baterie, které je udrží ve vzduchu po dobu 46 minut, což je oproti Mavicu 2 s 31 minutami a Mavicu Air 2s s 34 minutami značný pokrok. Kromě objektivu značky Hasselblad je ve výbavě i systém s označením Hasselblad Natural Color Solution, který by měl zajistit maximálně přirozené barvy. Je ale možné natáčet i v D-LOG 10 bit pro lepší kontrolu barev v postprodukci. K dispozici jsou standardy H.264 i H.265, bohužel však chybí HDR.

Návrat domů i ActiveTrack 5.0

Kromě lepší kamery jsme se dočkali i vylepšení autonomních schopností dronů. Nyní například snímají překážky ve všech směrech až do vzdálenosti 200 m. Díky tomu je k dispozici vylepšená funkce automatického návratu nebo například funkce ActiveTrack 5.0 pro sledování objektů. Ta bohužel nebude připravena hned na začátku prodeje, ale přijde o něco později.

dji mavic 3 03
Funkce ActiveTrack 5.0 pro sledování objektů

Technologie OcuSync 3+ slibuje dosah ovládání dronu v ideálních podmínkách až 15 km a živý přenos obrazu ve Full HD kvalitě a 60 fps. Již tradičně je možné drony zakoupit samostatně nebo jako Fly More Combo. Nyní přibylo ještě Cine Premium Combo obsahující ovladač DJI RC Pro.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Obávám se, že v textu je chyba – cituji: „… snímají překážky ve všech směrech až do vzdálenosti 200 m“. Všesměrové senzory Mavica 3 mají dosah 20 m :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).