DJI O3 Air Unit: jednotka pro FPV drony zajistí kvalitní video i jeho bezdrátový přenos

DJI O3 FPV unit

Novinka DJI O3 Air Unit kombinuje kameru pro FPV drony a zároveň zařízení pro bezdrátový přenos obrazu. Jednoznačnou výhodu představuje možnost spolupráce s brýlemi DJI Goggles 2, které nyní zakoupíte i samostatně.

Z hlediska kvality snímání se bavíme o senzoru velikosti 1/1,7″ s možností záznamu videa až ve 4K při 60 fps. Objektiv zabírá zorné pole o šíři 155°. Stran dalších technologií se můžeme těšit na stabilizaci RockSteady i unikátní barevný profil D-Cinelike.

DJI O3 Air Unit Image 1

Všesměrové antény 2T2R zvládají bezdrátově přenášet H.265 video o kvalitě 1080p / 100 fps na vzdálenost maximálně 10 km při rychlosti až 50 Mbps. Jednotka si automaticky vybírá nejvhodnější přenosové kanály a drží zpoždění signálu pod 30 ms.

Introducing the DJI O3 Air Unit

Přes aplikaci DJI Fly zároveň lze připojit další brýle Goggles 2 a sledovat let, i pokud nejste pilotem. Kromě nové jednotky O3 Air jsou brýle kompatibilní i s FPV dronem DJI Avata a ovladačem DJI FPV Remote Controller 2.DJI Avata 3Nepřehlédněte

DJI Avata je nový FPV dron s chráničemi vrtulí a 4K záznamem

K dispozici bude balení obsahující kameru, přenosový modul, anténu i potřebnou kabeláž. Cena je nastavena na 249 eur, což v přepočtu činí asi 6 tisíc korun. Oficiální českou cenu zatím bohužel neznáme.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku