Cena:

DJI má nové drony: Mavic 2 Pro a 2 Zoom nabídnou skvělou výdrž a špičkové kamery

Společnost DJI představila novou generaci svých poloprofesionálních dronů, do nabídky přibyly hned dva modely – Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom. Obě kvadrokoptéry nabídnou zvýšenou výdrž na jedno nabití, a hlavně perfektní obrazový záznam.

Introducing the DJI Mavic 2

Oba drony mají shodné tělo, které lze snadno složit, a tak se s nimi dá pohodlně cestovat. Na obou dronech se nachází celkem 10 senzorů, které mají zabraňovat kolizím ve všech směrech, k tomu také dopomůže systém Advanced Pilot Assistance. Díky větším bateriím je možné získat až 31 minut letu, který může ve sportovním režimu dosahovat rychlosti až 71 kilometrů za hodinu.

Dosah dronu od ovladače se zvýšil až na 8 kilometrů, i na tuto vzdálenost lze stále přenášet živý obraz ve FullHD. Oba drony podporují funkci Hyperlapse pro záznam časosběrných videí, mimo jiné i díky vylepšenému gimbalu.

A Cosmic Voyage with the DJI Mavic 2

Mavic 2 Pro

Hlavním rozdílem mezi oběma drony je především kamera. Mavic 2 Pro dostal 1palcový senzor s rozlišením 20 Mpx, který částečně pochází z dílen společnosti Hasselblad; jedná se o ten samý čip, který je v dronu Phantom 4 Pro nebo ve fotoaparátu Sony RX100. Kamera má variabilní clonu se světelností od f/2.8 do f/11 a je schopná natáčet 10bit HDR a 10bit Dlog-M videa, a to až ve 4K rozlišení při 30 snímcích za vteřinu. Záznamy lze ukládat na vestavěnou 8GB paměť, popř. na paměťovou kartu.

Magic 2 Zoom

Jak již název napovídá, specializací druhé verze Magicu 2 je možnost přiblížení scény, a to až 2x opticky, a až 4x digitálně bez ztráty kvality. Kamera je v tomto případě postavená na 1/2.3” senzoru s fyzickým rozlišením 12 Mpx, díky režimu Super Resolution je však možné získat až 48Mpx snímky. Nový hybridní autofokus má být až o 40 rychlejší než u minulé generace.

Cena a dostupnost

Nové drony mají být dostupné počátkem září, Mavic 2 Pro přijde na 1 449 EUR (asi 37 300 korun), Mavic 2 Zoom na 1 249 EUR (asi 32 200 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.