Domů » Bleskovky » DJI dnes představí Osmo Pocket: stabilizovaná kamera s 4K a chytrými funkcemi

DJI dnes představí Osmo Pocket: stabilizovaná kamera s 4K a chytrými funkcemi

DJI dnes v osm večer našeho času představí novinku nazvanou Osmo Pocket. Z názvu se dá již ledacos odvodit, Osmo je totiž značka používaná pro držák s gimballem, který již firma prodává v druhé generaci.

Uniklo ale i několik fotografií, a tak máme již několik hodin před vydáním poměrně jasno o tom, o co se vlastně jedná. Půjde o malou kameru integrovanou do stabilizačního madla, která by měla zvládnout natáčet i 4K video v 60 FPS.

Konkurence pro GoPro Hero 7?

Kamerka by měla být vybavena 1/2,3″ snímačem, který by kromě zmiňovaného 4K videa měl umět pořizovat také 12Mpx snímky. Chybět by pak neměly ani inteligentní režimy, jako je například ActveTrack, automatické panorama, nebo timelapse. Ovládání by mělo být zajišťováno pomocí malého dotykového displeje umístěného na zadní straně kamery. K dispozici bude také zcela nová mobilní aplikace DJI Mimo, do níž by se měl živě přenášet obraz z kamery.

Další specifikace nejsou známé, nicméně kamera samotná značně připomíná tu použitou ve dronu Mavic 2 Zoom. Není tedy vyloučeno, že bude osazena i zoomovacím objektivem. Nabízí se tak otázka, jestli se novinka nestane tak trochu konkurencí pro GoPro Hero 7. To samozřejmě ukáže až čas, nicméně dovedeme si představit, že uživatelé používající akční kamery především k zaznamenávání svých cest a méně už ke skutečně adrenalinovým sportům dají přednost této novince, která se zdá pro „turistické natáčení“ vhodnější.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).