Divoká spekulace: Galaxy S21 dostane stylus, řadu Note nahradí ohebné telefony

galaxy fold 2 4

Uvádění nových vlajkových smartphonů od Samsungu se již několik let drží zavedeného schématu – na jaře řada Galaxy S, na podzim Galaxy Note. Nutno podotknout, že jediným rozlišujícím prvkem mezi těmito telefony se stal stylus S-Pen, zbytek je prakticky totožný. Možná právě proto se objevily první spekulace o sloučení obou řad do jedné, přičemž podle obvykle přesných informátorů @hwangmh01 a Ishana Agarwala by k tomuto kroku mohlo dojít už v příštím roce.

Nejvyšší Galaxy S21 prý dorazí s integrovaným stylusem

Jarní řada Samsung Galaxy S21 je vyvíjena pod kódovým pojmenováním Unbound, celkem má obsahovat tři zařízení s označením M1, N1 a O3. Poslední jmenovaný model (Samsung Galaxy S21 Ultra?) má disponovat integrovaným stylusem S Pen, což by mohlo naznačovat zrušení podzimní řady Galaxy Note. Její místo by tak mohly zaujmout smartphony s ohebným displejem, které u Samsungu začínají hrát poměrně důležitou roli.

Galaxy Note Fold koncept
Dostane se stylus i do ohebných telefonů?

Ohebné portfolio Samsungu tvoří véčkový telefon Galaxy Z Flip a větší model Galaxy Fold, který brzy nahradí vylepšení Z Fold 2. Brzy by navíc mohl přijít další skládací Samsung s výrazně nižší cenou. Je tedy docela možné, že telefony nové konstrukce už v příštím roce vytlačí řadu Note, jejíž odkaz bude přežívat v nejvyšším modelu rodiny Galaxy S21. Nebo se konečně dočkáme podpory S Pen i u ohebných telefonů?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku