Domů » Bleskovky » Divoká spekulace: Galaxy S21 dostane stylus, řadu Note nahradí ohebné telefony

Divoká spekulace: Galaxy S21 dostane stylus, řadu Note nahradí ohebné telefony

Uvádění nových vlajkových smartphonů od Samsungu se již několik let drží zavedeného schématu – na jaře řada Galaxy S, na podzim Galaxy Note. Nutno podotknout, že jediným rozlišujícím prvkem mezi těmito telefony se stal stylus S-Pen, zbytek je prakticky totožný. Možná právě proto se objevily první spekulace o sloučení obou řad do jedné, přičemž podle obvykle přesných informátorů @hwangmh01 a Ishana Agarwala by k tomuto kroku mohlo dojít už v příštím roce.

Nejvyšší Galaxy S21 prý dorazí s integrovaným stylusem

Jarní řada Samsung Galaxy S21 je vyvíjena pod kódovým pojmenováním Unbound, celkem má obsahovat tři zařízení s označením M1, N1 a O3. Poslední jmenovaný model (Samsung Galaxy S21 Ultra?) má disponovat integrovaným stylusem S Pen, což by mohlo naznačovat zrušení podzimní řady Galaxy Note. Její místo by tak mohly zaujmout smartphony s ohebným displejem, které u Samsungu začínají hrát poměrně důležitou roli.

Galaxy Note Fold koncept
Dostane se stylus i do ohebných telefonů?

Ohebné portfolio Samsungu tvoří véčkový telefon Galaxy Z Flip a větší model Galaxy Fold, který brzy nahradí vylepšení Z Fold 2. Brzy by navíc mohl přijít další skládací Samsung s výrazně nižší cenou. Je tedy docela možné, že telefony nové konstrukce už v příštím roce vytlačí řadu Note, jejíž odkaz bude přežívat v nejvyšším modelu rodiny Galaxy S21. Nebo se konečně dočkáme podpory S Pen i u ohebných telefonů?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Přijde mi to logické. Galaxy S řada bez stylusu, náhrada Note ohebným telefonem se stylusem.
  Už teď aktuální Note 20 má tragické prodeje, nejen kvůli ceně.

  • Ohebný telefon nemůže mít stylus, dokud nevyřeší tu absolutně tragickou ochranu displeje.

  • To áno ale tu sa bavíme o tom že by to tak časom mohlo byť. Ja by som to privítal. Mám folda a na prácu je to super už len ten stylus a je to dokonalé

  • Já zas bude jízlivý, ale jak chceš chránit ohebný displej? Myslíš, že se naučíme ohýbat sklo (samozřejmě bez toho, aniž by se nahřálo)? Tak jak je to teď je to se stylusem nepoužitelný a dlouho bude. Leda by tam Samsung lepil nějakou vyměnitelnou folii, kterou by třeba za pár stovek měnil servis, až se poškrábe, ale to zas budeme každý měsíc měnit folii.

  • Pamätáš si prvé PDA? Rezistiny displej a stylus. Išlo to. Prečo meniť to čo je zložité keď môžeš zmeniť stylus.

  • Taky ty PDAčka byly do půl roku poškrabaný

  • Ohýbat sklo jsme se už dávno naučili i bez nahřátí. Dokonce je už implementováno ve Folfu a Flipu.

 2. Tohle se píše s téměř pravidelností už třetím rokem, každý rok je tu takový článek a spekulace, naposledy v roce 2019 „Samsung se má rozloučit s řadou Galaxy Note. Naznačuje to několik zdrojů“😆

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).