DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejčitelnější displej

Nová vlajková loď finské Nokie, Lumia 900, se těší mnoha pozitivním ohlasům laické i odborné veřejnosti na kvalitu svého displeje. Děje se tak navzdory faktu, že oproti svým rivalům, ať už ze stáje iOS nebo Androidu, zaostává v papírových hodnotách v čele s velikosti rozlišení.

 

Raymond Soneira, prezident zavedené společnosti DisplayMate, která se zabývá mimo jiné vývojem software pro měření a diagnostiku kvality displejů u spotřební elektroniky, se nechal nedávno slyšet, že za těmito názory stojí kromě širokého rozsahu barev a věrného podání černé také fakt, že displej v porovnání s konkurencí odráží jen malé množství světla z okolního prostředí. Jak říká Soneira, pokud můžete svůj telefon používat jako zrcátko, má to negativní vliv na podání barev a celkovou ostrost zobrazovaného obsahu. Nokia díky použití technologie ClearBlack a kruhově polarizované optice dosáhla v testu společnosti DisplayMate odrazivosti pouhých 4,4 %. To je dosud nejnižší naměřená hodnota, kterou kromě Lumie 900 zatím získal pouze Samsung Galaxy S. Pro porovnání, jedná se o 40 % nižší číslo, než jakého dosáhl iPhone 4.

Ve výsledku má tedy Nokia Lumia 900 podle Soneiry jeden z nejlépe čitelných displejů mezi chytrými zařízeními vůbec. Pokud je pro vás tedy tento faktor důležitý, například díky častému používání smartphonu na přímém slunci, možná jsme vám právě poskytli tip na váš příští telefon.

Zdroj: CNET

Autor článku Miroslav Havlíček
Miroslav Havlíček

Kapitoly článku