Domů » Bleskovky » DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejčitelnější displej

DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejčitelnější displej

Nová vlajková loď finské Nokie, Lumia 900, se těší mnoha pozitivním ohlasům laické i odborné veřejnosti na kvalitu svého displeje. Děje se tak navzdory faktu, že oproti svým rivalům, ať už ze stáje iOS nebo Androidu, zaostává v papírových hodnotách v čele s velikosti rozlišení.

 

Raymond Soneira, prezident zavedené společnosti DisplayMate, která se zabývá mimo jiné vývojem software pro měření a diagnostiku kvality displejů u spotřební elektroniky, se nechal nedávno slyšet, že za těmito názory stojí kromě širokého rozsahu barev a věrného podání černé také fakt, že displej v porovnání s konkurencí odráží jen malé množství světla z okolního prostředí. Jak říká Soneira, pokud můžete svůj telefon používat jako zrcátko, má to negativní vliv na podání barev a celkovou ostrost zobrazovaného obsahu. Nokia díky použití technologie ClearBlack a kruhově polarizované optice dosáhla v testu společnosti DisplayMate odrazivosti pouhých 4,4 %. To je dosud nejnižší naměřená hodnota, kterou kromě Lumie 900 zatím získal pouze Samsung Galaxy S. Pro porovnání, jedná se o 40 % nižší číslo, než jakého dosáhl iPhone 4.

Ve výsledku má tedy Nokia Lumia 900 podle Soneiry jeden z nejlépe čitelných displejů mezi chytrými zařízeními vůbec. Pokud je pro vás tedy tento faktor důležitý, například díky častému používání smartphonu na přímém slunci, možná jsme vám právě poskytli tip na váš příští telefon.

Zdroj: CNET

Miroslav Havlíček

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
aaron (neregistrovaný)
Anonym
aaron (neregistrovaný)
Offline

Je to nejake divne. Jedina zminka o Lumii na strance DisplayMate je v clanku, ktery porovnava displeje iPadu s iPhonem. [odkaz] . Kompletni test asi zatim neprovedli.

Celkove testovali 5 telefonu (iP4, iP3GS, Galaxy S, Moto Droid a Nexus One) a to me prijde dost malo. Navic to neni nejcitelnejsi displej, ale pouze jeden ze dvou.

Vlastimil Bartošák
Uživatel
Vlastimil Bartošák
Offline

Jé sláva iPhone hraje druhé housle :D Hlavně že májí to jejich vysoké PPI :-)

Kot3l
Uživatel
Kot3l
Offline

Ale vysoké PPI je fajn :).. zase když nemáte co dělat tak je skvělá činnost počítání bodů v rastru :D

zune85
Uživatel
zune85
Offline

heh tak si vypočítaj o kolko to je viac , 40% je pekné číslo a trúby naletia hned :D

takže táto nokia a galxy S a zbytok ? androprdov zo super superamoled plus plus-mi su kde ??? či oni maju o 60% viac ako 4,4% odrazivosť ? :D

premikkoci
Uživatel
premikkoci
Offline

Po dvou letech má někdo lepší display než iPhone. Tomu teda říkám konkurence :D

mino
Uživatel
mino
Offline

premikkoci: tak ten Galaxy S v članku vyšiel v dobe iPhonu 4, takže aké dva roky?