Domů » Bleskovky » DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejčitelnější displej

DisplayMate: Nokia Lumia 900 má nejčitelnější displej

Nová vlajková loď finské Nokie, Lumia 900, se těší mnoha pozitivním ohlasům laické i odborné veřejnosti na kvalitu svého displeje. Děje se tak navzdory faktu, že oproti svým rivalům, ať už ze stáje iOS nebo Androidu, zaostává v papírových hodnotách v čele s velikosti rozlišení.

 

Raymond Soneira, prezident zavedené společnosti DisplayMate, která se zabývá mimo jiné vývojem software pro měření a diagnostiku kvality displejů u spotřební elektroniky, se nechal nedávno slyšet, že za těmito názory stojí kromě širokého rozsahu barev a věrného podání černé také fakt, že displej v porovnání s konkurencí odráží jen malé množství světla z okolního prostředí. Jak říká Soneira, pokud můžete svůj telefon používat jako zrcátko, má to negativní vliv na podání barev a celkovou ostrost zobrazovaného obsahu. Nokia díky použití technologie ClearBlack a kruhově polarizované optice dosáhla v testu společnosti DisplayMate odrazivosti pouhých 4,4 %. To je dosud nejnižší naměřená hodnota, kterou kromě Lumie 900 zatím získal pouze Samsung Galaxy S. Pro porovnání, jedná se o 40 % nižší číslo, než jakého dosáhl iPhone 4.

Ve výsledku má tedy Nokia Lumia 900 podle Soneiry jeden z nejlépe čitelných displejů mezi chytrými zařízeními vůbec. Pokud je pro vás tedy tento faktor důležitý, například díky častému používání smartphonu na přímém slunci, možná jsme vám právě poskytli tip na váš příští telefon.

Zdroj: CNET

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. aaron (neregistrovaný)

  Je to nejake divne. Jedina zminka o Lumii na strance DisplayMate je v clanku, ktery porovnava displeje iPadu s iPhonem. [odkaz] . Kompletni test asi zatim neprovedli.

  Celkove testovali 5 telefonu (iP4, iP3GS, Galaxy S, Moto Droid a Nexus One) a to me prijde dost malo. Navic to neni nejcitelnejsi displej, ale pouze jeden ze dvou.

 2. Jé sláva iPhone hraje druhé housle :D Hlavně že májí to jejich vysoké PPI :-)

  • Ale vysoké PPI je fajn :).. zase když nemáte co dělat tak je skvělá činnost počítání bodů v rastru :D

  • heh tak si vypočítaj o kolko to je viac , 40% je pekné číslo a trúby naletia hned :D

   takže táto nokia a galxy S a zbytok ? androprdov zo super superamoled plus plus-mi su kde ??? či oni maju o 60% viac ako 4,4% odrazivosť ? :D

  • Po dvou letech má někdo lepší display než iPhone. Tomu teda říkám konkurence :D

  • premikkoci: tak ten Galaxy S v članku vyšiel v dobe iPhonu 4, takže aké dva roky?

 3. petr (neregistrovaný)

  dokud to neuvidím na živo, tak mě tyhle papírové srovnávačky nezajímaj… o L800 se taky říkalo jak má úžasný display, ale když jsem ho viděl naživo tak jsem se musel smáááát :D černá – ok, ale bílá – ta je tak idiotsky tvořena že jde vidět jakýkoli byt sebemenší „vroubek“ na písmenu či ikonce a vypadá to jako by to mělo rástr alá cedník

  • Ano,z Lumie 800 se také dělal z telefonu obecně a z displeje přímo nadtelefon a skutecnost jiná..jedna zajímavost k Lumii 900.IHS iSuppli rozebralo kompletně Lumii 900 a zaměřilo se na přibližnou výrobní cenu Lumie 900 dle komponent,která vychází okolo 209 dolarů.Nokia se nebála mimo jiných o generaci starších komponent použít i jeden z levnějších starších BT čipů na trhu oproti tomu co je dnes i v nejlevnějších Androidích telefonech ,kde jsou čipy mnohem novější apod..

   Nokia tak dle analytiků ukázala, že lze levně vyrobit plně vybavený smartphone postavený na součástech, které jsou o generaci zpět a následně prodat takový smartphone za vyšší cenu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).