TOPlist

Discord projde zásadní změnou, která zasáhne všechny uživatele

člověk hrající hry na stolním počítači
  • Discord změní systém unikátních identifikátorů uživatelů
  • Ze čtyřmístných číselných kódů přejde na tradiční přezdívky
  • Ke změně dojde v následujících týdnech

Sociální síť Discord si vybudovala slušnou reputaci především mezi hráči počítačových her, avšak dnes už jej pro komunikaci a vytváření komunit využívají různé zájmové skupiny, neziskové organizace nebo velké a malé firmy. Založit si účet zdarma může prakticky každý, stejně jako se zapojit do konverzací na celou řadu témat. Právě profily nyní prochází velkou transformací, která souvisí s rapidním růstem služby.

Při zvolení vlastní přezdívky dostal každý uživatel také unikátní čtyřmístný kód, který sloužil jako jeho identifikátor pro ostatní. Z pochopitelných důvodů ale čtyřmístná kombinace nemá neomezeně variant a tak se dříve či později muselo stát, že volné varianty dojdou. Ačkoli mohl Discord zareagovat například tím, že by novým uživatelům přidal jedno číslo navíc (jako to svého času dělalo legendární ICQ), namísto toho se rozhodl jít cestou kompletní změny.

6452a45ee9dcecc098d1211a blog header
Namísto čtyřmístného čísla budou uživatelé Discordu nuceni přejít na standardní přezdívky

Tou je vlastní unikátní přezdívka ukrytá za symbolem zavináče. Stejný způsob identifikace využívá například Twitter či Instagram, na rozdíl od nich ale v přezdívce můžete mít kromě alfanumerických znaků tak speciální symboly, mezery, emoji či znaky mimo latinku. Procesu změny se nevyhne nikdo a dříve či později si bude muset svou unikátní přezdívku vybrat každý. Kdy přesně se novinka dotkne také českých uživatelů prozatím nevíme, mělo by se tak ale stát v následujících týdnech.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku