Domů » Bleskovky » Díky téhle vychytávce už nebudete bloudit městem: Google Mapy podporují rozšířenou realitu

Díky téhle vychytávce už nebudete bloudit městem: Google Mapy podporují rozšířenou realitu

Google Mapy jsou bezesporu jednou z nejlepších aplikací pro navigaci, ať už jste kdekoli. Google se snaží je neustále vylepšovat a v poslední době si může část uživatelů na platformě Android vyzkoušet novinku, která pomůže s orientací při navigaci pro pěší. Jedná se o možnost rozšířené reality, díky které se neztratí opravdu ani antitalent na orientaci v prostoru.

Samotná rozšířená realita chvilku hledá, kde se vlastně nachází, pak určí, jakým směrem se vydat a následně vás povede různými pokyny k cíli. Funguje to velmi pěkně a na zpestření běžné navigace je to fajn funkce. Pokud telefon položíte vodorovně, abyste nevypadali, jako byste všechny okolo fotili, mapa se vrátí zpátky do „běžného“ režimu.

Google Mapy AR3
Po každém využití rozšířené reality mne Google vyzval ke zpětné vazbě.

Google si rozšířenou realitu pouze zkouší a ne každý k ní má momentálně přístup. V mém okolí jsou lidé, kteří tuto funkci mají už několik týdnů, ale i tací, kteří ji zatím nemají vůbec. Další známka testovacího režimu je znak BETA v pravém horním rohu a neustálá snaha Google o zpětnou vazbu.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments