Domů » Bleskovky » Díky téhle vychytávce už nebudete bloudit městem: Google Mapy podporují rozšířenou realitu

Díky téhle vychytávce už nebudete bloudit městem: Google Mapy podporují rozšířenou realitu

Google Mapy jsou bezesporu jednou z nejlepších aplikací pro navigaci, ať už jste kdekoli. Google se snaží je neustále vylepšovat a v poslední době si může část uživatelů na platformě Android vyzkoušet novinku, která pomůže s orientací při navigaci pro pěší. Jedná se o možnost rozšířené reality, díky které se neztratí opravdu ani antitalent na orientaci v prostoru.

Samotná rozšířená realita chvilku hledá, kde se vlastně nachází, pak určí, jakým směrem se vydat a následně vás povede různými pokyny k cíli. Funguje to velmi pěkně a na zpestření běžné navigace je to fajn funkce. Pokud telefon položíte vodorovně, abyste nevypadali, jako byste všechny okolo fotili, mapa se vrátí zpátky do „běžného“ režimu.

Google Mapy AR3
Po každém využití rozšířené reality mne Google vyzval ke zpětné vazbě.

Google si rozšířenou realitu pouze zkouší a ne každý k ní má momentálně přístup. V mém okolí jsou lidé, kteří tuto funkci mají už několik týdnů, ale i tací, kteří ji zatím nemají vůbec. Další známka testovacího režimu je znak BETA v pravém horním rohu a neustálá snaha Google o zpětnou vazbu.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

3 komentářů

  1. mam to asi tyden na iOS, takze to neni vysada Androidu ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).