Diablo Immortal má v Číně problém. Může za to Medvídek Pú

Diablo Immortal Barbarian

Uvést na trh v Čínské lidové republice prakticky jakýkoli produkt není zrovna jednoduché, obzvláště pokud se jedná o hry či jiná audiovizuální díla. Tamní cenzura je totiž poměrně přísná a požaduje eliminaci čehokoli, co není v souladu s oficiální politikou Číny nebo jejími zájmy. Své by o tom mohl vyprávět také Activision Blizzard, který ve spolupráci s čínským obrem NetEase vytvořil free-to-play hru Diablo Immortal. Kdo čeká, že díky spolupráci s místní korporací bude mít hra na růžích ustláno, šeredně se plete. Vydání na čínském trhu bylo totiž nejspíš odloženo z politických důvodů.

china pooh
Podobá se Medvídek Pú Si Ťin-pchingovi? Komunistická strana Číny v tom má jasno

Čím konkrétně se Activision Blizzard provinil? Na oficiálním profilu Diablo Immortal na sociální síti Weibo dělal narážky na Medvídka Pú. V normálním světě by na tom nebylo nic až tak šokujícího, nicméně v Číně platí zmínka o pohádkové postavičce za urážku tamnímu prezidentovi Si Ťin-pchingovi. Podle Bloombergu byl účet od zveřejnění pozastaven kvůli „porušení příslušných zákonů a regulací.“Diablo Immortal BarbarianNepřehlédněte

Majitelé Samsungů hlásí potíže s Diablo Immortal. Jste mezi nimi?

Diablo Immortal se mělo v Číně původně začít šířit 23. července, avšak toto datum hra nestihla. Vydání bylo přeloženo na včerejší den, tedy 25. července, a hra je nyní skutečně dostupná i pro čínské hráče. Oficiálně Blizzard zdůvodnil odložení tím, že na hře potřeboval ještě udělat nějaké optimalizace, avšak mlčení k zablokování účtu na Weibo signalizuje, že by za neplánovaným odložením mohlo být přeci jen něco více.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku