Sledujte nás na YouTube

DH Telecom: Druhý virtuální operátor v síti Vodafone zahájí provoz v létě

Vodafone poskytl svoji síťovou infrastrukturu dalšímu plnohodnotnému virtuálnímu operátorovi. Stal se jím DH Telecom, který své služby plánuje spustit v průběhu léta 2013. Cílovou skupinou nového virtuálního operátora mají být především podnikatelé a operátoři, kteří chtějí spustit předplacené (nebo tarifní) hlasové a datové mobilní služby pro své vlastní klienty. DH Telecom je prý připravený poskytnout řešení na míru pro potenciální virtuální operátory nebo prodejce za extrémně krátký čas. Dodávka SIM karet bude moci být uskutečněna již pár týdnů po podpisu smlouvy.

Tip ke čtení – Virtuální mobilní operátoři v ČR: Kdo jsou a jak fungují?

Na září 2013 společnost DH Telecom zároveň připravuje spuštění vlastní maloobchodní služby. Stejně jako u prvního virtuálního operátora, se kterým Vodafone oznámil spolupráci koncem května (Centropol Telecom), se jedná o model spolupráce založený pouze na pronajímání síťové infrastruktury. Všechny ostatní služby, spojené s poskytováním telekomunikačních služeb, si bude operátor zajišťovat sám.

DH Telecom tak na našem trhu doplní virutální operátory BleskMOBIL, Tesco Mobile, Mobil.cz a 99mobile.

Michal Javůrek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *