Domů » Bleskovky » Desktopové aplikace mohou plnit Windows Store: Microsoft vydal nástroj pro konverzi

Desktopové aplikace mohou plnit Windows Store: Microsoft vydal nástroj pro konverzi

Windows Store se brzy dočká vlny pročištění, kterou „nepřežijí“ staré a neaktualizované aplikace (více informací). Jako protiváhu nyní redmonští vydávají aplikaci DesktopAppConverter, která může zapříčinit opětovné plnění obchodu aplikací, ovšem ne všichni vývojáři najdou motivaci k využití této šance.

store

Vývojáři si díky nové aplikaci mohou vytvořit ze svých stávajících desktopových programů (.NET nebo Win32) univerzální aplikace vybavené živou dlaždicí či schopností spolupracovat s Centrem akcí, ty pak zabalit jednoho AppX balíčku a zavěsit na Windows Store. Uživateli se značně zjednoduší instalace, vývojářům pak přibyde centrální kanál, skrze který budou moci své tituly distribuovat, a skrze který budou moci vydávat aktualizace. Bohužel tyto aplikace bude stále možné spustit pouze na zařízeních s x86 procesory, v případě placených aplikací si navíc Microsoft naúčtuje 30 procent z ceny aplikace.

ever

Ve Store se již dříve objevily první testovací aplikace, jako WordPad či Mapa znaků, nově přibyla například aplikace Evernote, kterou budou následovat Arduino IDE, Double Twist, PhotoScape, MAGIX Movie Edit Pro, Virtual Robotics Kit, Relab, SQL Pro, Voya Media, Predicted Desire a korAccount.

Jsme zvědaví, zda se přidají i další vývojáři, nebo si ponechají své vlastní distribuční kanály a na Windows Store bude stále sedat prach.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments