Domů » Bleskovky » Z Windows Store začnou brzy mizet neudržované a opuštěné aplikace

Z Windows Store začnou brzy mizet neudržované a opuštěné aplikace

Na začátku letošního roku Microsoft oznámil, že ve svém obchodě aplikací Windows Store sjednotí hodnocení vhodnosti aplikace pro různé věkové kategorie; namísto aktuálně používaných regionálních autorit ESRB, PEGI a DJCTQ vsadí na mezinárodně uznávané hodnocení IARC (International Age Rating Coalition), z něhož se bude automaticky generovat hodnocení podle různých regionálních autorit.

store

Microsoft s touto změnou seznámil všechny vývojáře aplikací, a udělil jim povinnost u nově vydávaných titulů vyplnit, zda obsahuje nevhodnou mluvu, násilí, hororové prvky apod. U stávajících aplikací mají vývojáři povinnost doplnit tyto informace při nejbližší aktualizaci. Microsoft stanovil termín, do kdy mají aplikace ve svém detailu nový systém hodnocení obsahovat; pokud k tomuto kroku vývojáři nepřistoupí, budou jejich aplikace po 30. září z Windows Store nemilosrdně odstraněny.

16_capture_story

Redmonští na tento fakt nově upozorňují v dalším kole emailové korespondence s vývojáři, dá se však předpokládat, že u aplikací, na něž dlouhé měsíce sedá prach, k nápravě jen tak nedojde. Microsoft se již dlouhou dobu nepochlubil, kolik jeho obchod obsahuje aplikací; poslední informace z loňského září hovoří o 669 tisících aplikací. Docela nás zajímá, kolik jich bude na začátku příštího měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments