Den D pro RIM je tady: Sledujte s námi představení BlackBerry novinek

Je to tady, aneb slovy Dextera – Tonight is the Night! Po dlouhé a nemálo kostrbaté cestě má kanadský Research In Motion konečně cílovou pásku na dosah. Dnes přesně v 16:00 našeho času začne na několika místech na světě (New York, Dubaj, Paříž, Londýn…) velká keynote, na které bude představena nejen dlouho očekávaná platforma BlackBerry 10, ale také dva chytré telefony vybavené tímto systémem – celodotykové BlackBerry Z10 a klasická ostružina s fyzickou klávesnicí BlackBerry X10.


Live stream zobrazíte kliknutím na obrázek 

Už nyní pro vás ale máme dobré zprávy, BlackBerry Z10 bude k dispozici na pobočkách Vodafone UK již 2 hodiny po zahájení keynote, tedy v 18:00 našeho času a k plnohodnotnému využití chytrých telefonů s BlackBerry 10 už nebude nezbytně nutný speciální datový tarif jako tomu bylo dosud.

Na uniklém dokumentu, který byl původně určen zaměstnancům britské pobočky Vodafone, je jasně napsáno, že zařízení s BB10 si pro přístup k internetu poradí i s naprosto běžným datovým tarifem. Bez starostí si tedy budete moci vyzkoušet i proprietární komunikační aplikaci BBM, která na „desítkách“ kromě klasických textových zpráv a posílání souborů nabídne i audio a video hovory a sdílení obrazovky.

Zajímavé je, že prezentace bude probíhat hned v 6 velkoměstech po celém světě zároveň (New York, Dubaj, Paříž, Johannesburg, Londýn a Toronto), zatím nemáme tušení, jak přesně to hodlá RIM organizačně provést, akce by však měla být pokryta oficiálním živým přenosem, který okolo 16. hodiny vložíme také do této bleskovky (odkaz naleznete zde). Zároveň budeme situaci bedlivě sledovat a připravíme pro vás průběžně aktualizovaný článek s horkými novinkami. Nezapomeňte tedy dnes ve 4 odpoledne otevřít SmartManii, ať vám žádné novinky neuniknou.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku