Domů » Bleskovky » Den D pro RIM je tady: Sledujte s námi představení BlackBerry novinek

Den D pro RIM je tady: Sledujte s námi představení BlackBerry novinek

Je to tady, aneb slovy Dextera – Tonight is the Night! Po dlouhé a nemálo kostrbaté cestě má kanadský Research In Motion konečně cílovou pásku na dosah. Dnes přesně v 16:00 našeho času začne na několika místech na světě (New York, Dubaj, Paříž, Londýn…) velká keynote, na které bude představena nejen dlouho očekávaná platforma BlackBerry 10, ale také dva chytré telefony vybavené tímto systémem – celodotykové BlackBerry Z10 a klasická ostružina s fyzickou klávesnicí BlackBerry X10.


Live stream zobrazíte kliknutím na obrázek 

Už nyní pro vás ale máme dobré zprávy, BlackBerry Z10 bude k dispozici na pobočkách Vodafone UK již 2 hodiny po zahájení keynote, tedy v 18:00 našeho času a k plnohodnotnému využití chytrých telefonů s BlackBerry 10 už nebude nezbytně nutný speciální datový tarif jako tomu bylo dosud.

Na uniklém dokumentu, který byl původně určen zaměstnancům britské pobočky Vodafone, je jasně napsáno, že zařízení s BB10 si pro přístup k internetu poradí i s naprosto běžným datovým tarifem. Bez starostí si tedy budete moci vyzkoušet i proprietární komunikační aplikaci BBM, která na „desítkách“ kromě klasických textových zpráv a posílání souborů nabídne i audio a video hovory a sdílení obrazovky.

Zajímavé je, že prezentace bude probíhat hned v 6 velkoměstech po celém světě zároveň (New York, Dubaj, Paříž, Johannesburg, Londýn a Toronto), zatím nemáme tušení, jak přesně to hodlá RIM organizačně provést, akce by však měla být pokryta oficiálním živým přenosem, který okolo 16. hodiny vložíme také do této bleskovky (odkaz naleznete zde). Zároveň budeme situaci bedlivě sledovat a připravíme pro vás průběžně aktualizovaný článek s horkými novinkami. Nezapomeňte tedy dnes ve 4 odpoledne otevřít SmartManii, ať vám žádné novinky neuniknou.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

9 komentářů

 1. Je to tu ! Vyšel Skull of the Shogun :D Větší zábava než RIM a jeho novinky :D

 2. Tak proč ten článek čteš a plýtváš energií na koment, který stejně nikoho nezajímá? Běž si hrát a nech tady místo pro lidi, které nové BB zajímá ty jelito.

 3. TZ (neregistrovaný)

  Já RIMu věřím a doufám že dnes ukáže všem že ještě není ze hry.

 4. vodafone (neregistrovaný)

  Tesim sa. potrebujeme dalsieho hraca na trhu nex nam to nestagnuje.

  pojdem sa pozriet nan o 5tej dufam ze ho budu v tom vodafone mat :)

 5. Kurňa,jestli se už dnes objeví Z10 na eBay,tak do ní hned jdu…

 6. Qwizz (neregistrovaný)

  No mě se hlavně líbí to že už nebude potřeba speciální BB tarif. Po BB koukám už dlouho, ale mám normální tarif a nechce se mi zakládat a platit další. Za tohle jim dávám obrovské plus!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).