Domů » Bleskovky » Demoliční firma se řídila mapami od Googlu. Omylem strhla špatný dům

Demoliční firma se řídila mapami od Googlu. Omylem strhla špatný dům

Spoléhat se na mapy od společnosti Google se rozhodně vyplatí při cestování, nebo při plánování trasy z domova. Pokud však vlastníte demoliční firmu a strháváte domy, řídit se tím, co mapy ukážou, nejspíše není nejlepší nápad. Může to totiž vyústit v demolici nesprávného domu, což se stalo v americkém Texasu.

Cardiff-Dismantling-Demolition-Contractors-in-Cardiff-South-Wales-Demolition-Ltd

Lindsay Diaz, jejíž dům byl poničen tornádem, si zažádala o povolení k jeho opravě a čekala na vyplacení pojistky. K jejímu (nepříjemnému) překvapení byl však dům v ten samý den stržen firmou Billy L Nabors Demolition. Ta na svou obranu ukázala majitelce domu obrázek z Google map, které díky chybě označily špatný dům. Ten správný se nacházel o jeden blok vedle.

android-apple-googlemaps-01_story

Ačkoliv se jedná o evidentní pochybení ze strany firmy, která si měla před zahájením demolice ověřit, zda se chystá strhnout správný dům, firma za chybu viní Google a za omyl se majitelce zatím neomluvila. Pod adresou 7601 Cousteau Dr., ve které se nachází dům, jež měl být stržen, totiž mapy zaměřily dům, který je v ulici 7601 Calypso Dr., jehož majitelka pouze čekala na výplatu pojistného plnění.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments