Domů » Bleskovky » Dell XPS 13 2v1: oblíbený počítač dostal nový displej a procesory Intel Core 10. generace

Dell XPS 13 2v1: oblíbený počítač dostal nový displej a procesory Intel Core 10. generace

Populární ultrabook Dell XPS 13 2v1 (7390) se dočkal poměrně zásadní aktualizace, která přináší několik zajímavých vylepšení jak zvenku, tak zevnitř. Dočkali jsme se zbrusu nového displeje i vyššího výkonu díky nejnovějším procesorům od Intelu.

dell xps 13 1

Dell XPS 13 2v1: nový displej, nový procesor

Nový Dell XPS 13 2v1 si ponechal přetáčecí konstrukci, takže je možné používat jej nejen jako notebook, ale i jako tablet. V tomto režimu se ale pronese, váží totiž 1,32 kg, jeho tloušťka v zavřeném stavu pak činí 7–13 milimetrů. Displej se oproti předchozí generaci zvětšil o 7 procent, nyní je jeho úhlopříčka 13,4″ a poměr stran 16:10. Panel se pyšní rozlišením 1 920 × 1 200 nebo 3 840 × 2 400 pixelů, širokými pozorovacími úhly, vysokým jasem 500 nitů a přesnými barvami (90% pokrytí gamutu DCI-P3). Displej je krytý sklem Gorilla Glass páté generace a dotykovou vrstvou.

dell xps 13 2

Šasi počítače je hliníkové a bude nabízeno v černé nebo stříbrné barvě. Vnitřní část je pak variantně vyrobena v tmavé barvě z uhlíkových vláken, nebo ze světlého tkaného skla. Z boku je klávesnicová základna vybavena dvěma porty ThunderBolt 3/USB-C, čtečkou microSD karet a sluchátkovým jackem. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

Uvnitř počítače tikají nejnovější procesory Intel Core i3, i5 a i7 desáté generace, s nimi se pak pojí grafický čip Intel UHD nebo Iris Plus. Široká bude i nabídka paměťových variant, RAM bude k dispozici v kapacitách 4, 8, 16 a 32 GB, SSD úložiště pak bude možné zakoupit v kapacitě 256, 512 GB a 1 TB. Dell se chlubí přepracovaným chlazením, které tvoří dva ventilátory, ultratenké výparníkové komory a tepelná izolace GORE. Dell XPS 13 2v1 disponuje 51Wh akumulátorem, který má zajistit výdrž až 16 hodin.

dell xps 13 3

Cena a dostupnost

Prodej Dell 13 2v1 byl zahájen v USA přímo na webu výrobce. Cena počítače startuje na 999 dolarech (23 tisíc korun bez DPH), v konfigurátoru je však možné naklikat si konfiguraci za více než dvojnásobek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Nic horšího, než tady ty ani kočka ani pes 2v1 jsem v životě nevlastnil. Na trhu jsou pouze dva typy zařízení, které dávají smysl – iPad Pro/Samsung tab S6/Surface pro a nebo klasický notebook. Tyhle 2v1 konstrukce jsou absolutně k ničemu.

  • Samsung Tab S6 dává smysl? To jako fakt?

  • Podle mne by všechny notebooky automaticky mohly jít takhle preklopit ale nesmělo by to mít negativní vliv na rozměry a váhu

  • Chlazení, konstrukci, výkon, IO, klávesnici … já jen když jsme u těch pohádek.

 2. vypadá jako před deseti lety..

  Kdyby měl rámeček pod displejem stejný jako na stranách, pasivní chlazení a váhu do 900 g tak ho pochválím ale tohle není inovativní ani zajímavé..

 3. Nemate chybu v oznaceni? 2v1 touch xps se vzdycky znacili s 5 na konci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).