Domů » Bleskovky » Dell je skeptický vůči Windows 10 on ARM. První generaci vynechá

Dell je skeptický vůči Windows 10 on ARM. První generaci vynechá

Na přelomu roku představily firmy Asus, HP a Lenovo první počítače poháněné ARMovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a systémem Windows 10 on ARM. Microsoft do tohoto projektu vkládá velké naděje, neboť použití mobilního procesoru v počítačích nemá přinášet žádné kompromisy, naopak má nabídnout obrovskou výdrž na baterii, malé rozměry a integrovanou LTE konektivitu. Ne všichni výrobci ale této iniciativě věří.


Například Dell je velmi zdrženlivý, podle vyjádření jeho zástupců pro server WindowsArea první generaci vynechá a bude vyčkávat, jak se k ARMovým počítačům postaví trh a zda o ně bude vůbec zájem. Dell má patrně strach, aby systém Windows 10 on ARM neskončil podobně neslavně jako Windows RT či Windows Phone/Mobile, čímž Microsoft ztratil v očích spotřebitelů spoustu důvěry. Navíc dnes již není problém stavět počítače s Windows a LTE konektivitou založené ne procesorech od Intelu.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Doufáme, že Microsoft tento projekt jen tak neopustí, a naopak vytvoří mezi Qualcommem a Intelem (a dalšími) správné konkurenční prostředí, na kterém vydělá zejména zákazník.

Asus a HP představily první počítače se Snapdragonem 835 s výdrží přes 20 hodin

Lenovo Miix 630: variace na Surface se Snapdragonem 835 a 20hodinovou výdrží

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. AMD vymazáno?

 2. .s (neregistrovaný)

  ,,má patrně strach, aby systém Windows 10 on ARM neskončil podobně neslavně jako Windows RT či Windows Phone/Mobil?‘

  Vzdyt je to neco uplne jineho

  • Ne z pohledu výrobce, který do toho musí poslat miliardy a pak…nic. HP může vyprávět ????

   • Je to něco uplně jiného…já si myslím, že experti z Microsoftu najdou nějaký způsob, jak to za dva roky zaříznout :D

 3. Q (neregistrovaný)

  Neprehanaj to s tymi miliardami… Ani v korunach nie …

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *