Domů » Bleskovky » Dell je skeptický vůči Windows 10 on ARM. První generaci vynechá

Dell je skeptický vůči Windows 10 on ARM. První generaci vynechá

Na přelomu roku představily firmy Asus, HP a Lenovo první počítače poháněné ARMovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 835 a systémem Windows 10 on ARM. Microsoft do tohoto projektu vkládá velké naděje, neboť použití mobilního procesoru v počítačích nemá přinášet žádné kompromisy, naopak má nabídnout obrovskou výdrž na baterii, malé rozměry a integrovanou LTE konektivitu. Ne všichni výrobci ale této iniciativě věří.

Například Dell je velmi zdrženlivý, podle vyjádření jeho zástupců pro server WindowsArea první generaci vynechá a bude vyčkávat, jak se k ARMovým počítačům postaví trh a zda o ně bude vůbec zájem. Dell má patrně strach, aby systém Windows 10 on ARM neskončil podobně neslavně jako Windows RT či Windows Phone/Mobile, čímž Microsoft ztratil v očích spotřebitelů spoustu důvěry. Navíc dnes již není problém stavět počítače s Windows a LTE konektivitou založené ne procesorech od Intelu.

The Mobile PC: Always On, Always Connected

Doufáme, že Microsoft tento projekt jen tak neopustí, a naopak vytvoří mezi Qualcommem a Intelem (a dalšími) správné konkurenční prostředí, na kterém vydělá zejména zákazník.

Asus a HP představily první počítače se Snapdragonem 835 s výdrží přes 20 hodin

Lenovo Miix 630: variace na Surface se Snapdragonem 835 a 20hodinovou výdrží

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments