Domů » Bleskovky » Dell Concept Ori a Duet: chcete počítač se dvěma displeji, nebo jedním ohebným?

Dell Concept Ori a Duet: chcete počítač se dvěma displeji, nebo jedním ohebným?

Výrobci na veletrhu CES překvapují různými typy počítačů, přičemž do hry se dostávají notebooky kreativně využívající rozšíření obrazovky do oblasti, kde byste obvykle očekávali klávesnici. Za hranice tradičních notebooků zamířil i Dell a představil dva fungující koncepty nazvané Ori a Duet.

dell duet

Dell Ori a Duet: jeden ohebný nebo dva ploché displeje?

Jelikož se jedná pouze o koncepty, na technické parametry si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. V tuto chvíli pouze víme, že Ori disponuje jedním ohebným 13“ displejem, zatímco Duet v sobě obsahuje dva panely s úhlopříčkou 14,3“ a možností přetočení jednoho displeje okolo druhého o 360°.

edll ori

Dell na svých konceptech prezentuje výhody nového form-faktoru, např. při otevření dvou dokumentů pro porovnání, při čtení emailů a současném zapisování poznámek či při úpravě obrázků s pomocí stylusu.

Zajímavé je, že zatímco Dell ukazuje počítač s ohebným displejem jako koncept, Lenovo už má hotový prodejní kus a zanedlouho jej přinese na pulty obchodů. Lenovo pravděpodobně půjde pragmatickou cestou a nejprve si ověří, zda je na podobné experimenty trh připraven.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).