Dejte si pozor. Na Apple uživatele v Česku útočí další nebezpečný phishing

apple phishing

Na české uživatele jablečných zařízení, respektive na jejich Apple ID, byl v České republice namířen nový phishingový útok. Jeho cílem bylo více než 850 phishingových e-mailů. K jejich zachycení došlo prostřednictvím služby Kaspersky Security Network.

Stejně jako u jiných phishingových útoků se i v tomto případě útočníci vydávají za společnost Apple a pod záminkou přenastavení přihlašovacích údajů z důvodů bezpečnosti se snaží z uživatelů vylákat jejich Apple ID. Na přiložených obrázích si můžete prohlédnout, jak tělo e-mailu a podvodná stránka pro přihlášení vypadaly.

apple podvodny email
Text podvodného e-mailu

Útok je v tomto případě o to zákeřnější, že hackeři používají téměř bezchybnou češtinu i s diakritikou a snaží se napodobit oficiální tón podobných sdělení. Důrazně doporučujeme u svého Apple ID (i jakýchkoliv jiných účtů) využívat dvoufázového ověření. Stejně tak je potřeba věnovat pozornost e-mailové adrese odesílatele a odkazům, které z těla e-mailu vedou.

Autor článku
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku