Domů » Bleskovky » Databáze Google ARCore prozradila příchod tří nových Nokií. Které to budou?

Databáze Google ARCore prozradila příchod tří nových Nokií. Které to budou?

Společnost HMD Global připravuje tři nové smartphony Nokia, které budou podporovat platformu pro rozšířenou realitu Google ARCore. Vývojáři z XDA-Developers fóra se ponořili do APK aplikace ARCore a objevily jejich záznamy pod označeními AOP_sprout, PNX_sprout a CTL_sprout. O jaké smartphony se jedná?

Nokia 9, Nokia 7.1 Plus a nový N-Gage?

AOP by měla být údajně chystaná vlajková Nokia 9 poháněná Snapdragonem 845 a vybavená pěti čočkami hlavního fotoaparátu. K jejímu představení ale zřejmě dojde až v příštím roce.

PNX má být připravovaná Nokia 7.1 Plus (Nokia X7) vyvíjená pod kódovým označením Phoenix. Bude ji pohánět Snapdragon 710 a dostane hliníkové tělo a displej s výřezem. Tento telefon bude patrně představen už příští týden 4. října, což naznačuje větší množství úniků; mezi ty poslední řadíme nové fotografie dvou barevných variant s měděnými a stříbrnými zády.

HMD svolává tiskovou konferenci, zřejmě představí Nokii 7.1 Plus. Co o ní víme?

CTL je pro nás zatím neznámý model, může se jednat o herní telefon, jehož příchod nedávno naznačilo indické zastoupení HMD Global.

HMD láká na nový herní telefon. Dočkáme se reinkarnace Nokie N-Gage?

Nevylučujeme také příchod dalších smartphonů, které však budou mít slabší výbavu, a tím pádem nebudou podporovat platformu Google ARCore.

V říjnu nás kromě Nokie 7.1 Plus čeká představení dalších devíti smartphonů. Jejich kompletní přehled naleznete v tomto článku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments