Domů » Bleskovky » HMD svolává tiskovou konferenci, zřejmě představí Nokii 7.1 Plus. Co o ní víme?

HMD svolává tiskovou konferenci, zřejmě představí Nokii 7.1 Plus. Co o ní víme?

Společnost HMD Global rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci, která se odehraje 4. října v Londýně.  Z poznámky jasně vyplývá, že se dočkáme minimálně jednoho nového smartphonu.

S největší pravděpodobností se bude jednat o spekulovanou Nokii X7 (globálně se bude zřejmě jmenovat 7.1 Plus), neboť vlajkový model Nokia 9 byl údajně odložený až na příští rok.

Nokia 9 zřejmě letošní premiéru nestihne, mluví se o odkladu na příští rok

Nokii 7.1 Plus ale můžeme očekávat téměř s jistotou, neboť se o ní v poslední době objevila spousta informací včetně kvalitního tiskového snímku.

Široká brada a fotoaparát od Zeisse

Nokia 7.1 Plus bude smartphone vyšší střední třídy, který vzhledově nebude nijak vybočovat z průměru – přes přední stranu se bude rozpínat protáhlý displej s úhlopříčkou 5,9″, rozlišením 1 080 × 2 280 pixelů a poměrem stran 19:9. Oči na první pohled přitáhne poměrně široká brada s logem Nokia. I když by se pod displej vešla čtečka otisků prstů, najdeme ji na zádech pod duálním fotoaparátem s optikou značky Zeiss. Rozlišení fotoaparátů je v tuto chvíli neznámé.

Nokii 7.1 Plus požene kupředu čipset Qualcomm Snapdragon 710 a slušných 6 GB RAM. Vnitřní úložištěm má dosahovat kapacity až 128 GB. Kapacitu akumulátoru prozatím neznáme, má však dostat podporu rychlého nabíjení, které zajistí 18W nabíječka. Stejně jako všechny novodobé Nokie bude model 7.1 Plus součástí programu Android One, což znamená systém v prakticky čisté podobě, zřejmě už od výroby ve verzi 9.0 Pie.

Chystaná novinka má být představena zřejmě už příští měsíc, cena je odhadována na necelých 10 tisíc korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments