Další výbuch: iPhone explodoval přímo v rukou zákazníka

Australan Simon Owen se na sociálních sítích podělil se záběry z kamerového systému, na kterých lze spatřit iPhone 6 Plus v oblaku kouře ihned po tom, co zákazník vešel do opravny mobilních telefonů v Queenslandu. Kromě videa zveřejnil Owen také několik fotografií „ohořelého“ kusu jablečného telefonu.

https://www.youtube.com/watch?v=v21f1RW4F0Y

„Zákazník přišel do naší prodejny s prasklým displejem u iPhone 6 Plus, který si chtěl nechat opravit. Požadoval od nás výměnu displeje a stěžoval si také na špatnou výdrž baterie“ řekl mluvčí servisu.

„Z telefonu jsme odstranili OtterBox (kryt telefonu) a připravili jej k příjmu. Zákazník telefon následně zvedl a párkrát jemně přitlačil na obrazovku – úplně stejně, jako to dělá každý normální člověk při běžném používání.“ pokračuje mluvčí.Nepřehlédněte

Chybička se vloudila: Za celým skandálem okolo Galaxy Note7 mohla stát naprostá banalita

„Baterie následně explodovala a počáteční síla „výbuchu“ vymrštila displej ze šasi zařízení. Vyvoďte si z toho vlastní závěry, ale představte si, že by k explozi došlo jen o 5 minut dříve, když byl zákazník teprve v autě na cestě k nám. Pan Owen mi po celém incidentu nakonec koupil bednu piva“ dodal pracovník servisu.

Ačkoliv se nejedná o nic ojedinělého a k výbuchům baterií dochází, je nutné brát v potaz také to, že zákazník do prodejny přišel s již rozbitým displejem. Není proto jisté, jak k rozbití došlo a zda se při pádu telefonu nepoškodil také plášť samotné baterie, která násedně vlivem mačkání displeje v prodejně explodovala. Posuďte sami.

Autor článku
Xaver Jandura
Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Kapitoly článku