Domů » Bleskovky » Další výbuch: iPhone explodoval přímo v rukou zákazníka

Další výbuch: iPhone explodoval přímo v rukou zákazníka

Australan Simon Owen se na sociálních sítích podělil se záběry z kamerového systému, na kterých lze spatřit iPhone 6 Plus v oblaku kouře ihned po tom, co zákazník vešel do opravny mobilních telefonů v Queenslandu. Kromě videa zveřejnil Owen také několik fotografií „ohořelého“ kusu jablečného telefonu.

„Zákazník přišel do naší prodejny s prasklým displejem u iPhone 6 Plus, který si chtěl nechat opravit. Požadoval od nás výměnu displeje a stěžoval si také na špatnou výdrž baterie“ řekl mluvčí servisu.

„Z telefonu jsme odstranili OtterBox (kryt telefonu) a připravili jej k příjmu. Zákazník telefon následně zvedl a párkrát jemně přitlačil na obrazovku – úplně stejně, jako to dělá každý normální člověk při běžném používání.“ pokračuje mluvčí.

Chybička se vloudila: Za celým skandálem okolo Galaxy Note7 mohla stát naprostá banalita

„Baterie následně explodovala a počáteční síla „výbuchu“ vymrštila displej ze šasi zařízení. Vyvoďte si z toho vlastní závěry, ale představte si, že by k explozi došlo jen o 5 minut dříve, když byl zákazník teprve v autě na cestě k nám. Pan Owen mi po celém incidentu nakonec koupil bednu piva“ dodal pracovník servisu.

Ačkoliv se nejedná o nic ojedinělého a k výbuchům baterií dochází, je nutné brát v potaz také to, že zákazník do prodejny přišel s již rozbitým displejem. Není proto jisté, jak k rozbití došlo a zda se při pádu telefonu nepoškodil také plášť samotné baterie, která násedně vlivem mačkání displeje v prodejně explodovala. Posuďte sami.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

19 komentářů

 1. Svůj mobil nosím často v kapse a není to 4 palcový drobek, je to L950. Když si sedám třeba do auta, tak mobil automaticky vytahuji protože si dokážu představit jak velká síla v ohybu musí na mobil působit když 80kg vážící borec ohne kapsu.
  Honba za co nejtenčím mobilem a co největším displejem přináší svá negativa. Je to sice špatné, ale zároveň logické, že se ztenčováním mobilu ztenčují všechny komponenty a to jak šasi, tak i baterie. Divím se, že neslyšíme o poškozených bateriích častěji.
  Tím ovšem neomlouvám Apple ani Sansung, ale každý produkt se musí užívat s rozumem.

  • Ano. Ztencovani mobilů je zbytečné. Stejně jako příliš tlustý mobil, tak příliš tenký mobil je špatně. Příliš tenký mobil se moc dobře ani nedrží. Vubec nevidím problém, do takových 9mm…8.5mm tloušťky. Nesmyslné ztencovani pak může mít za následek právě pevnost konstrukce, nehledě na kapacitu akumulátoru. Těch 7 až 8,5 mm je přece úplně v pohodě, v čem je tenčí telefon lepší?

  • jednoznacne bol obal baterie poskodeny ked mobil prisadol a doslo k prasknutiu skla, mo a prave ked mackal displej, doslo k skratu, ved to vidno na videu

   • Ano. Ale i tak… Jen rozbité ochranne sklo a fire? Takže bacha na to, když někomu spadne iPhone a rozbije se mu sklo :-)

   • Na tom druhom zabere zhora vidno, ze poskodeny bol dost a za ho aj dost silno mackal. Ktovie ci to nebolo zinscenovane.

  • Teraz pises o zadnom vrecku ci ako ?
   To je snad samozrejme ci ne ?

   • Ja mam 950XL, nosim ho v zadnom vrecku a bezne si nanho sadam ako v aute tak hockde inde.

 2. iPhony nehoří….. Naprostá lež :D

 3. Podle mne to bude fake:
  1. vsichni vime ze iphony nevybuchuji
  2. podezrele je i tvrzeni ze si uzivatel stezoval na spatnou vydrz baterie

 4. Tak tenhle shorel jen diky tomu, že už byl předtím vyrazně poškozen, nejen displej, ale i baterie.Zcela odlisná situace, nez jak predvedl nezodpovedny a setrici Samsung.

  • „Nezodpovědný a šetřící samsung?“
   Odvážné tvrzení jiříku, můžeš to něčím podložit prosím? NE takže doporučím přestat sr.t tyhle kecy, do každé diskuze týkající se jakéhokoliv problému s telefony,děkuji.!!

   • Vtipné.Nechtěl jsi spíše říci šetřící Apple který si nechává ty své ,,zázraky,, vyrábět za pár šupů v Číně.Že pak neskutečně odrbe zákazníka je věc druhá :) Ale Ovečky jsou vlastně rády,že platí navíc mnohem více než by vzhledem k SW a HW odpovídalo.
    Takže,kroutil se,vypadával signál,zamrzal,explodoval…Jakou další aféru nám Jablko přinese? :)

  • Je to fake, ten mobil ma odsroubovany displej.

 5. Tak počkat apple se přeci nikdy nepokazí jak tady zdejší sheeps tvrdí :D.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).