Sledujte nás na YouTube

Další verze Androidu ponese označení Lollipop: Podívejte se, jak bude vypadat na Galaxy S5 (video)

Na internet se dostalo osmiminutové video zachycující neveřejný build Androidu L s nadstavbou TouchWiz, který běží na Samsungu Galaxy S5 (recenze). Nová verze populárního operačního systému by podle informací uveřejněných spolu se záznamem vskutku měla nést přídomek Lollipop. Na zmíněném videu pak můžeme vidět, jak spolu fungují nový Material design od Googlu a tradiční vzhled nadstavby Samsungu. Spousta systémových aplikací prošlo předělávkou, mezi nimi jsou to například Číselník, Zprávy, Poznámky či Hodiny.

   

Zásadní proměnou prošla také nabídka nastavení, jež místo seznamu vsází na matici ikon. Patrná je nadvláda bílé barvy, která hraje v systému důležitou roli. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o předprodukční firmware, chybí v ukázce různé animace a další prvky, které budou přítomny až u finální verze. I tak si ale můžeme udělat poměrně solidní představu o tom, jak bude nový Android na zařízeních od Samsungu vypadat.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

11 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  ani sem nedokoukal jak je to nudný. Sice windows považuju za paskvil, kde se spousta věcí podřizuje vzhledu, ale aspoň přináší “něco”… tohle je děs. Uplně se mi z toho poránu přitížilo :D no tfuj…

 2. Jakub (neregistrovaný)

  TouchWiz je fakt hnůj

 3. TMASKA (neregistrovaný)

  ten samsung je fakt nepoucitelny , proc do svych top modelu ( nebo vsech ) nedavaji cisty android + z nekteryma funkcema ( treba -dve obrazovky , u note note funkce atd ) , toby bylo jine kafee :)

 4. mato (neregistrovaný)

  Android mám rád, no touchwizze je suverénne najskaredsia nadstavba.

 5. Egee (neregistrovaný)

  Přece není problém si nahrát jiný launcher že, na rozdíl od dlaždic.. Mám Nova a jsem spokojen. Rychlý s množstvím nastavení.

  • maxxz (neregistrovaný)

   To nic nemění na tom, že je to humus.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Launcher mocn epomůže, TW je zažraný hluboko do systému a i když změníte plochu a menu, tak pořád zůstane TW ve všem ostatním.

   Jinak je to naprostý hnus. Mě material přijde jako skvěle provedená práce a Samsung si z toho jen něco vyďobal a urobil z toho hnusnej paskvil. Ale nepochybuju, že si to lidi koupí..

  • uni (neregistrovaný)

   On Samsung v zásadě neumí kloudný displej (barevně) a zvláště bílá je pro něj nepřítel (u AMOLEDu navíc i energetický), tady se mu Material design moc nehodí.

  • Johny (neregistrovaný)

   Uni tady ti musím oponovat. [odkaz] Samozřejmě kterej je lepší je asi otázka toho, na čem ti záleží. Na sluníčku iP ovšem barevnost nakonec má víc zmáklou právě Samsung, což je překvapení i pro mě jako debil :D (Pro hatery, samsung i iPhone tady nabídly naprosto ŠPIČKOVÉ displeje, které jinak nemají konkurenci, takže silence your shit)

 6. Pidibull (neregistrovaný)

  Jsem rád, že jsem se samsungu zbavil. Mám LG G3 a jsem spokojenej. Touchwiz už nikdy.

 7. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  vyzera to divne….dufam ze gogole si konecne vztupi do svedomia a zakaze raz a navzdy tieto trapne nadstavby pre uchylakov…jednodtny interface napriec vsetkymi mobilmy preboha vsak sme v 21. storoci…vidno tam snahu, ano ked predstavil gogol to fejkove video s material designom tak to vyzeralo pekne ale bojim sa ze to v konecnom dosledku zas bude chaoticky android

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *