TOPlist

Další velké propouštění: kryptoburzu Coinbase opustí téměř tisícovka zaměstnanců

people sitting on chair in front of computer
  • Technologičtí giganti pokračují v propouštění
  • Nyní přišla řada na burzu s kryptoměnami Coinbase
  • Firmu opustí 950 zaměstnanců

Propouštění v technologickém odvětví se nevyhýbá ani firmám spojeným s kryptoměnami. Už delší dobu se jejich hodnota propadá a nepomohla tomu ani nedávná kauza burzy FTX a jejího ředitele Sama Bankman-Frieda. Nyní snižování stavů ohlašuje jedna z největších burz s kryptoměnami: Coinbase.

V úterý generální ředitel Brian Armstrong rozeslal hromadný e-mail zaměstnancům, kde upozorňoval na plány ohledně propuštění celkem 950 z nich. Toto opatření má být součástí snahy o snížení provozních nákladů společnosti o 25 % mezi jednotlivými kvartály.

Američtí zaměstnanci, kterých se rozdávání výpovědí týká, mají nárok na odstupné ve výši 14 týdenních platů. Za každý odpracovaný rok navíc dostanou další odstupné ve výši 2 týdenních platů.Logo společnosti MetaNepřehlédněte

Meta následuje Twitter. V plánu je další masivní propouštění

Zároveň je nutno dodat, že se nejedná o první větší rušení pracovních pozic v Coinbase za poslední dobu. Už loni v červnu přišlo o místo celkem 1 100 lidí, což dělalo asi 18 % z celkové pracovní síly. V listopadu si muselo jinou práci hledat dalších 60 z nich.

Hodnota akcií Coinbase je navázána na hodnotu bitcoinu, který nyní rozhodně nezažívá šťastné období. Ani ostatní firmy v technologickém odvětví se ale nyní propouštění nevyhnou. O mnoho zaměstnanců už zeštíhlily firmy jako Amazon, Twitter nebo Meta.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku