Domů » Bleskovky » Další silný kvartál Microsoftu: vydělával cloud, Office, hry i Surface

Další silný kvartál Microsoftu: vydělával cloud, Office, hry i Surface

Microsoft zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku, které u redmondských otvírá nový fiskální rok. A nebyl to vůbec špatný začátek, tržby meziročně narostly o 19 procent na 29,1 miliard dolarů (asi 660 miliard korun), provozní zisk vzrostl dokonce o 29 procent na 10 miliard (asi 227 miliard korun). Jedná se tak o nejlepší první kvartál ve fiskálním roce v dějinách Microsoftu.

Třetina příjmů jde z cloudu

Největším tahounem byl tradičně cloud, Azure rostl o 76 procent, serverové produkty a cloudové služby o 28 procent. Na všech cloudových produktech Microsoft utržil 8,6 miliard dolarů, což je více než třetina celkových příjmů. Dařilo se ale i dalším odvětvím – LinkedIn vzrostl o 33 procent, příjmy z vyhledávání rostly o 17 procent, stejný nárůst v tržbách zaznamenal i Office 365; počet spotřebitelských licencí narostl na 32,5 milionu. Lehký nárůst Microsoft zaznamenal i v prodejích licencí systému Windows, a to o 3 procenta.

Dvakrát více Xboxů než loni

Velmi překvapivá čísla vygenerovala herní divize, tržby z ní vzrostly o 44 procent, přičemž příjmy z prodejů her vzrostly o 36 procent, příjmy z prodeje herního hardwaru dokonce o 94 procent. Počet uživatelů služby Xbox Live narostl o 8 procent na 57 milionů.

Microsoft Project xCloud: hry z Xboxu si zahrajete i na telefonu s Androidem

Surfacy se prodávají stále dobře

O 14 procent také vzrostly příjmy z prodeje počítačů Surface, které utržily 1,18 miliard dolarů. Do prodejů se ještě nepromítly inovované počítače, které Microsoft představil v tomto měsíci.

Recenze Microsoft Surface Pro: zakladatel rodu dozrál téměř k dokonalosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Počkat. Surface vydělal více, než Xbox?

 2. Super, těším se na Surface phone, to bude pecka ;)

 3. Kdy by se mel zacit prodavat?

 4. Urcite az po tom, co Apple zacne prodavat svoji legendarni nabijecku airpower?

 5. Koukám, že od chvíle, kdy se MS zbavil toho krámu, který zaujal cca 1% zákazníků v zemích 1. a 2. světa, jenom roste.

  • Čo to trepeš, Ved rástol aj pred tým. Dokonca aj mobilná divízia. No len velmi pomaly.
   A práve v krajnach prvého a druhého sveta mali najväčší podiel. (CZ cez 10%, väčší podiel nez apple) ano „zlý“ windows mal väčší podiel u vás ako najlepší iOS

   Takze cely tvoj komentár je úplne mimo

  • VectorX nesmysly trepes tradicne ty. Zjisti si fakta.

  • Ne nemel, pises kraviny jako tradicne.

 6. Surface, to je ta divízia ktorú všetci pochovávali prvé dva roky ? :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).