Sledujte nás na YouTube

Další silný kvartál Microsoftu: vydělával cloud, Office, hry i Surface

Microsoft zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku, které u redmondských otvírá nový fiskální rok. A nebyl to vůbec špatný začátek, tržby meziročně narostly o 19 procent na 29,1 miliard dolarů (asi 660 miliard korun), provozní zisk vzrostl dokonce o 29 procent na 10 miliard (asi 227 miliard korun). Jedná se tak o nejlepší první kvartál ve fiskálním roce v dějinách Microsoftu.

Třetina příjmů jde z cloudu

Největším tahounem byl tradičně cloud, Azure rostl o 76 procent, serverové produkty a cloudové služby o 28 procent. Na všech cloudových produktech Microsoft utržil 8,6 miliard dolarů, což je více než třetina celkových příjmů. Dařilo se ale i dalším odvětvím – LinkedIn vzrostl o 33 procent, příjmy z vyhledávání rostly o 17 procent, stejný nárůst v tržbách zaznamenal i Office 365; počet spotřebitelských licencí narostl na 32,5 milionu. Lehký nárůst Microsoft zaznamenal i v prodejích licencí systému Windows, a to o 3 procenta.

Dvakrát více Xboxů než loni

Velmi překvapivá čísla vygenerovala herní divize, tržby z ní vzrostly o 44 procent, přičemž příjmy z prodejů her vzrostly o 36 procent, příjmy z prodeje herního hardwaru dokonce o 94 procent. Počet uživatelů služby Xbox Live narostl o 8 procent na 57 milionů.

Surfacy se prodávají stále dobře

O 14 procent také vzrostly příjmy z prodeje počítačů Surface, které utržily 1,18 miliard dolarů. Do prodejů se ještě nepromítly inovované počítače, které Microsoft představil v tomto měsíci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Počkat. Surface vydělal více, než Xbox?

 2. Xaver (neregistrovaný)

  Super, těším se na Surface phone, to bude pecka ;)

 3. tomas (neregistrovaný)

  Kdy by se mel zacit prodavat?

 4. Vamez (neregistrovaný)

  Urcite az po tom, co Apple zacne prodavat svoji legendarni nabijecku airpower😀

 5. Koukám, že od chvíle, kdy se MS zbavil toho krámu, který zaujal cca 1% zákazníků v zemích 1. a 2. světa, jenom roste.

  • Čo to trepeš, Ved rástol aj pred tým. Dokonca aj mobilná divízia. No len velmi pomaly.
   A práve v krajnach prvého a druhého sveta mali najväčší podiel. (CZ cez 10%, väčší podiel nez apple) ano “zlý” windows mal väčší podiel u vás ako najlepší iOS

   Takze cely tvoj komentár je úplne mimo

 6. Surface, to je ta divízia ktorú všetci pochovávali prvé dva roky ? :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *