Další prvenství pro LG: Smartphone s ohebným displejem představí ještě letos

O smartphonech s flexibilním displejem se diskutuje již delší dobu a ačkoliv se píše rok 2013, stále se pohybujeme v oblasti prototypů a hledání vhodného konstrukčního řešení. To by se však mohlo v nejbližších měsících změnit. Za slibnými vyhlídkami stojí konkurenční boj mezi společnostmi LG a Samsung. Ani jeden z výše uvedených výrobců nechce přenechat prvenství tomu druhému a proto je velmi pravděpodobné, že se ohebných telefonů dočkáme ještě v letošním roce. Vývoj okolo celé situace však v současné době nahrává do karet společnosti LG, která podle všeho disponuje technologií, která je nejblíže sériové výrobě.

Naproti tomu se Samsung rozhodl celý projekt flexibilních smartphonů pro letošní rok odložit. Za touto skutečností stojí problémy s vysokovou citlivostí OLED technologie na vlhkost a styk s kyslíkem. Z tohoto důvodu je nutné velmi kvalitní zapouzdření, které panel před nežádoucí oxidací ochrání. Samsung se však v posledních dnech nechal slyšet, že získal nové zkušenosti v této oblasti, což mu pomohlo nalézt techniku zapoudření, díky které se potřebný čas na provedení úkonu zkrátil pod dvě minuty čistého času. Zda to je dostačující hodnota či nikoliv se dozvíme snad již velice brzy.

LG o podobných problémech zatím nic nezveřejnilo a i nadále trvá na tom, že hodlá přinést svým zákazníkům smarphone s flexibilním displejem ještě v letošním roce. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy by se LG stalo průkopníkem v segmentu mobilní elektroniky. Stačí pouze vzpomenout na první smartphone s dvoujádrovým procesorem (LG Optimus 2X) či model Optimus 3D s možností stereoskopického zobrazování.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku