Domů » Bleskovky » Další ocenění MWC pro Huawei. Tentokrát za ohebný Mate X

Další ocenění MWC pro Huawei. Tentokrát za ohebný Mate X

Huawei Mate X, smartphone s ohebným displejem a podporou 5G sítí, získal prestižní ocenění GSMA Best Connected Mobile Device of Mobile World Congress 2019. Organizátory oslovil především mechanickým závěsem Falcon Wing, podporou 5G sítí, inovativní interakcí mezi lidmi a smartphony a vysokorychlostní nabíječkou Huawei SuperCharge.

Toto speciální a nejvíce vyhledávané ocenění uděluje organizátor GSMA pro úplné novinky nebo mobilní produkty uvedené na trh v nejbližší době. Ocenění představuje nejvyšší uznání v rámci průkopnických technologií budoucnosti.

Začátkem tohoto týdne na MWC 2019 v Barceloně získal Huawei řadu cen GSMA GLOMO, včetně titulu Nejlepší Smartphone roku pro špičkový Huawei Mate 20 Pro (informovali jsme zde).

Huawei Mate X s ohebným displejem: první dojmy z MWC

„Pro porotce to byl jeden z nejvíce vzrušujících a nejtěsnějších ročníků, co se týče kategorie Nejlepšího mobilního zařízení na MWC 2019, jak je možné posoudit ze shortlistu. Ve skupině výjimečných zařízení se porotci domnívali, že Huawei Mate X ukázal více inovací a pomohl posunout kategorii inteligentních telefonů do nové éry. Kombinace skládací obrazovky a 5G připojení nakonec porotu ve velmi těsném boji přesvědčily,” uvedl John Hoffman, CEO, GSMA Ltd.

Huawei Mate X (preview) vzbudil bezprostředně po svém představení velkou pozornost médii i technologických nadšenců po celém světě. Jde o první 5G skládací telefon, který je vybavený flexibilním OLED panelem s vysokou pevností, mechanickým závěsem Falcon Wing, 5G čipsetem Balong 5000 a baterií o kapacitě 4500 mAh, která podporuje velmi rychlé nabíjení pomocí technologie Huawei SuperCharge 55W.

Huawei Mate X půjde do prodeje v polovině letošního roku, cena je stanovena na 2 299 EUR, což je v přepočtu asi 59 100 korun. Pozitivní odhady hovoří o červnu nebo červenci, ty pesimističtější pak o září.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

3 komentářů

  1. Pokud mám vybírat mezi hrůzou od Samsungu, pak by byl Hujahej jasná volba. Zaujala mě konstrukce ohybu, ovšem otázkou je, jak mocje praktická. Při zavřeném stavu bych se obával poškození a displej bude stále plný otisků.

    • podívej se na ty videa, otisky jsou ten nejmenší problém tohohle čínskýho nedodělku

  2. Jak může někdo udělit cenu mobilu, který je v podstatě ve fázi prototypu, nikdo kromě Huawei ho nedržel v ruce a pravděpodobně ani nemá ještě všechny deklarované parametry? Tedy udělit cenu něčemu, co ještě reálně neexistuje? Tohle je fakt na hlavu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).