Domů » Bleskovky » Další novinka od Kazamu: Tornado 455L nabídne odolnost vůči vodě a prachu

Další novinka od Kazamu: Tornado 455L nabídne odolnost vůči vodě a prachu

Minulý týden jsme vás informovali o šesti nových smartphonech od britské společnosti Kazam. Jednalo se o modely spadající spíše do nižší třídy, které neměly moc co nabídnout. Do Barcelony si ovšem výrobce schoval ještě jeden model, které nese označení Tornado 455L.

Tento telefon by měl svojí výbavou směřovat do střední třídy. Displej s úhlopříčkou 5,5″ je krytý sklem Gorilla Glass a nabídne HD rozlišení (720 × 1280 px). Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s frekvencí 1,2 GHz doplňují 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť nabídne kapacitu 16 GB.

Zadní 13megapixelový fotoaparát využívá osvědčený senzor Sony IMX135. Přední kamera si bude muset vystačit s rozlišením 5 megapixelů. Baterie o kapacitě 2600 mAh by měla zajistit slušnou výdrž. Jedním z největších lákadel tohoto modelu bude jistě odolnost vůči vodě a prachu (certifikace IP67). Velmi příjemnou zprávou pro české zájemce je podpora LTE sítí na frekvencích 800/900/1800/2600 MHz.

  

Kazam Tornado 455L dorazí na trh s operačním systémem Android ve verzi 4.4 KitKat. O aktualizaci na novější verzi systému bohužel nepadla žádná zmínka. Jak je u Kazamu dobrý zvykem, dočkáme se rozšířené uživatelské podpory, která zahrnuje bezplatnou výměnu rozbitého displeje a tříletou záruku. Uvedení je naplánováno na duben letošního roku. Cena zatím nebyla oznámena.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Diskuze k článku

  1. suwsrsy (neregistrovaný)

    Kazam dluží zákazníkům slibovaný model 340R.. Nějak se po něm zem slehla.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).